Bochnia: nowa inicjatywa ewangelizacyjna

Bochnia: nowa inicjatywa ewangelizacyjna
(fot. facebook.com/ChrystusWSolnymMiescie)
KAI / jp

Adoracja w kaplicy Kopalni Soli Bochnia znajdującej się na głębokości 212 m. pod ziemią - to inicjatywa bocheńskiej wspólnoty Chrystus w Solnym Mieście, powstałej po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży. W piątkowym spotkaniu wzięło udział 400 osób.

W spotkaniu modlitewnym zorganizowanym w piątek popołudniu w kaplicy bocheńskiej kopalni soli, na głębokości 212 m pod ziemią wzięło udział 400 osób. Organizatorami byli młodzi ludzie ze wspólnoty Chrystus w Solnym Mieście powstałej w Bochni po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży. Po adoracji i modlitwie uwielbienia z uczestnikami spotkał się reżyser Lech Dokowicz, który dzielił się swoim świadectwem nawrócenia i wiary.

Uczestnicy modlitwy otrzymali bryłkę soli i pamiątkowy gadżet od wspólnoty.

Grupa modlitewna Chrystus w Solnym Mieście powstała z inspiracji działalnością wspólnoty Chrystus w Starym Mieście, która prowadzi adoracje i ewangelizację w krakowskiej Bazylice Mariackiej.

- Bardzo spodobała nam się ich działalność. Jeździliśmy do nich na adoracje i postanowiliśmy zrobić podobne spotkania u nas. Koledzy z Krakowa nam pomagają: m.in. napisali dla nas rozważania na wczorajsze nabożeństwo, deklarują pomoc przy kolejnych spotkaniach - wyjaśnia w rozmowie z KAI Magda Cerazy ze wspólnoty Chrystus w Solnym Mieście zawiązanej w bocheńskiej parafii św. Mikołaja po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży.

DEON.PL POLECA

Kolejne spotkanie wspólnoty odbędzie się 9 czerwca w bocheńskiej bazylice św. Mikołaja. Członkowie wspólnoty zapowiadają, że chcą zaprosić do współpracy uczniów szkół i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Bocheńska parafia św. Mikołaja należała do najbardziej zaangażowanych w przygotowania do ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Podczas tygodnia Wydarzeń Centralnych na tereni parafii zamieszkało 3,5 tys. pielgrzymów z Hiszpanii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bochnia: nowa inicjatywa ewangelizacyjna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.