Bochnia: starosta podziękował siostrom dominikankom i kapłanowi, którzy pomagali w DPS

Bochnia: starosta podziękował siostrom dominikankom i kapłanowi, którzy pomagali w DPS
(fot. facebook.com/fundacjadominikanek)
KAI / sz

Starosta bocheński Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdzak podziękowali siostrom dominikankom oraz ks. Piotrowi Dydo-Rożnieckiemu, którzy opiekowali się podopiecznymi bocheńskiego Domu Pomocy Społecznej. Samorządowcy podkreślili bezinteresowne wsparcie, pracę i dobro jakie wolontariusze ofiarowali mieszkańcom placówki, w której wykryto COVID-19.

"Z całego serca dziękujemy, w imieniu własnym i całego samorządu powiatowego, za ofiarną pomoc w opiece nad podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Dziękuję, że byliście żywym świadectwem słów św. Katarzyny ze Sieny o ofiarności i pomocy chorym. Życzę wiele pokoju w sercu. Niech Pan Bóg Was umacnia w drodze do świętości i nieustannie wspiera, aby żadna siła nie przyćmiła blasku obranej drogi, a to dobro, do którego się przyczyniliście rozprzestrzenia się i przynosi owoce na drogach dalszego życia” - mówił podczas spotkania Adam Korta, starosta bocheński.

DEON.PL POLECA
Siostry po dwutygodniowej izolacji udały się do swoich domów zakonnych. Tarnowski misjonarz ks. Piotr Dydo-Rożniecki również zakończył kwarantannę i będzie czekał na możliwość powrotu do Kazachstanu. Siostry oraz ksiądz zostali dwukrotnie przebadani na obecność koronowirusa, każdorazowo wynik był negatywny.

10 sióstr i kapłan pomagali w czasie, kiedy w DPS-ie wykryto COVID-19 u części pracowników i podopiecznych.

DEON.PL POLECA

Kiedy zabrakło rąk do pracy, w odpowiedzi na apel starosty bocheńskiego siostry ruszyły do pracy w Wielki Piątek 10 kwietnia, a dzień później dołączył ks. Piotr.

Sytuacja w bocheńskim DPS-ie jest już opanowana. W placówce wolontariuszami są obecnie ojcowie dominikanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Bochnia: starosta podziękował siostrom dominikankom i kapłanowi, którzy pomagali w DPS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.