Bollywood kręci film o Matce Teresie z Kalkuty. Premiera w 2020 roku

Bollywood kręci film o Matce Teresie z Kalkuty. Premiera w 2020 roku
(fot. wikipedia.org / Manfredo Ferrari / CC BY-SA 4.0)
"The List" / pk

To nie jest żart. Znana na całym świecie indyjska wytwórnia prowadzi prace nad filmem o zakonnicy, która poświęciła życie najuboższym mieszkańcom Kalkuty.

Taką informację podał na swojej stronie brytyjski portal "The List".

Film będzie nosił tytuł "Święta Matka Teresa" i opowiadał o życiu pracującej w Indiach zakonnicy, znanej z niesienia pomocy najuboższym mieszkańcom Indii, kanonizowanej niedawno przez papieża Franciszka.

Jak informuje "The List", reżyserem filmu będzie Seem Upadhyay, a w jego obsadzie znajdą się zarówno aktorzy indyjscy jak i międzynarodowi. Premiera "Świętej Matki Teresy" będzie miała miejsce w 2020 roku.

10 niezwykłych myśli bł. Matki Teresy z Kalkuty>>

Twórcy filmu spotkali się z siostrą Premą Mary Pierick, obecną przełożoną generalną Misjonarek Miłosierdzia - zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę w 1948 roku - aby otrzymać od niej błogosławieństwo.

Upadhyay powiedział o Matce Teresie z Kalkuty, że "jest ona globalną ikoną. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by oddać hołd jej szlachetnej duszy" Dodał, że ekipa filmowa "zrobi wszystko, co w jej mocy, by rozpowszechnić przesłanie pokoju, miłości i człowieczeństwa, które reprezentowała Matka Teresa" - dodał reżyser, cytowany przez "The List".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Allegri

Kiedy dotykam trędowatych i przemywam ich rany, dotykam ciała samego Chrystusa. Matka Teresa

Roberto Allegri ukazuje drogę Matki Teresy do świętości w żywych i poruszających obrazach. Przedstawia wydarzenia i osoby, które wpłynęły na jej decyzję...

Skomentuj artykuł

Bollywood kręci film o Matce Teresie z Kalkuty. Premiera w 2020 roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.