Zamordowano bliskiego współpracownika Matki Teresy z Kalkuty. Miał 54 lata

Zamordowano bliskiego współpracownika Matki Teresy z Kalkuty. Miał 54 lata
(fot. wikimedia.org / © 1986 Túrelio / CC BY-SA 2.0 de)
Wprost / pk

"W Indiach organizował bezpłatne szpitale" i "miał duży wpływ na wiele projektów". Mark Bloomfield został znaleziony martwy w centrum miasta Swansea w Walii - informuje portal Wprost, powołując się na BBC.

Mężczyzna został zamordowany. W związku z jego śmiercią policja zatrzymała trzy osoby, dwie z nich - kobieta i mężczyzna - zostały zwolnione. Trzeci mężczyzna, 61-letni Colin Thomas Payne, pozostał w areszcie. Usłyszał on zarzuty spowodowania śmiertelnego uszczerbku na zdrowiu - czytamy we Wprost.

Mark Bloomfield był bliskim współpracownikiem Matki Teresy z Kalkuty. Jak poinformowała jego rodzina w specjalnym oświadczeniu, "przyczynił się do «budowy dziedzictwa» Matki Teresy z Kalkuty" oraz "miał duży wpływ na wiele projektów".

"W Indiach organizował bezpłatne szpitale, w których operowano zaćmę i zakładał szkoły, dając dziewczętom dostęp do edukacji. W Afryce pomagał chronić dziką zwierzynę, wprowadzając do użycia samoloty, usprawniające walkę z kłusownictwem" - napisano w nekrologu, którego fragment zacytował portal Wprost.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Allegri
16,18 zł
24,90 zł

Kiedy dotykam trędowatych i przemywam ich rany, dotykam ciała samego Chrystusa. Matka Teresa

Roberto Allegri ukazuje drogę Matki Teresy do świętości w żywych i poruszających obrazach. Przedstawia wydarzenia i osoby, które wpłynęły na jej decyzję...

Skomentuj artykuł

Zamordowano bliskiego współpracownika Matki Teresy z Kalkuty. Miał 54 lata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.