Bp Adrzej Czaja poświęcił opolskie rodziny Panu Jezusowi

Bp Adrzej Czaja poświęcił opolskie rodziny Panu Jezusowi
Bp Andrzej Czaja. Fot. Episkopat News / Flickr.com
KAI / tk

Tradycyjna pielgrzymka mężczyzn na Górę św. Anny w tym roku stała się pielgrzymką rodzin. Podczas uroczystej mszy św. zamknięto Rok Rodziny w diecezji opolskiej. Rodziny przyjechały na wspólną modlitwę z obu diecezji: gliwickiej i opolskiej. Niedzielna uroczystość była dopełnieniem triduum, na które biskup opolski zaprosił wiernych na Górę św. Anny.

Witając pątników bp Czaja zaznaczył, że dzisiaj w Rzymie papież Franciszek zamyka Rok Rodziny. – My też gromadzimy się tak bardzo rodzinnie, bo chcemy w łączności z papieżem i całym Kościołem powierzać Bogu nasze rodziny, które czasem są w wielkim kryzysie, które się borykają, aby trwać w miłości małżeńskiej i podołać trudom wychowania młodego pokolenia - wskazał duchowny

DEON.PL POLECAMonika Berda w niedzielę przybyła na Górę św. Anny z mężem Norbertem i czwórką pociech: sześcioletnim Wojtkiem, pięcioletnim Maćkiem, dwuletnim Kubusiem i pięciomiesięcznym Piotrusiem.

- To jest rodzinna tradycja, ojciec jeździł tu od lat, a ja z nim – wspomina pan Norbert. - Zanosimy do św. Anny prośby, dziękujemy za miniony rok i pamiętamy o zmarłych. - Czasem trudno być rodziną, a generalnie jest radośnie. Każdy uśmiech dzieci daje siły i mobilizuje - zauważa.

W homilii bp Czaja wskazywał, że nie można służyć dwom panom: na co dzień światu, by więcej mieć, zdobywać, a od święta, w niedzielę trochę wierze, Kościołowi i rodzinie. - W rodzinie można doświadczyć szczerej wspólnoty, gdy jest domem modlitwy, gdy miłość jest prawdziwa, głęboka i czysta, gdy przebaczenie przeważa nad niezgodą, gdy codzienna chropowatość życia jest łagodzona przez wzajemną czułość i pogodną akceptację woli Boga - mówił duchowny.

Po Komunii św. przed wystawionym Najświętszym sakramentem biskup Andrzej Czaja odmówił litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie akt poświęcenia rodzin z diecezji opolskiej i gliwickiej Panu Jezusowi.

- Niech rodziny codziennie na nowo odkrywają łaskę, jaką otrzymały i niech jako małe Kościoły domowe pokazują jak dawać świadectwo o Twojej obecności oraz miłości, jaką Chrystus obdarza Kościół. Polecamy Ci wszystkie rodziny, które napotykają trudności i cierpienia związane z chorobą lub inną okolicznością jedynie Tobie wiadomą. Podtrzymaj je i uczyń świadomymi ścieżki świętości, na którą je wzywasz – prosił biskup.

Liturgia zakończyła się odśpiewaniem pieśni „Ciebie Boże wielbimy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wacław Królikowski SJ, Agnieszka Odrowąż-Pieniążek

Powołanie do miłości to podstawowe i wieczne powołanie każdego człowieka. Bóg bowiem stworzył człowieka „na swój obraz, na obraz Boży go stworzył” (Rdz 1,27), powołując go do relacji miłości, ponieważ „Bóg jest miłością” (1 J...

Skomentuj artykuł

Bp Adrzej Czaja poświęcił opolskie rodziny Panu Jezusowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.