Bp Andrzej Czaja czeka w kolejce do przeszczepu. Powiedział o tym wiernym podczas mszy Krzyżma

Bp Andrzej Czaja czeka w kolejce do przeszczepu. Powiedział o tym wiernym podczas mszy Krzyżma
Bp Andrzej Czaja. Fot. Diecezja opolska
KAI / mł

- Ponieważ pojawiają się czasem różne zdania, a czasem plotki na temat mojego zdrowia – podsumował bp Czaja – to powiem krótko, jak rzecz wygląda żebyście mieli jasność - mówił podczas mszy Krzyżma bp Andrzej Czaja. 

Na zakończenie Mszy św. Krzyżma w kościele seminaryjnym ordynariusz opolski podziękował wszystkim kapłanom i wiernym, którzy wspierali go modlitwą i duchowo go wspierali w czasie choroby.

Na co jest chory bp Andrzej Czaja?

- Modlitwa - to jest niezwykle ważne – podkreślił bp Czaja. – To dzięki tej modlitwie lekarze wytyczyli już dalszą drogę przywracania mnie do zdrowia. A ja mam pokój w sercu, choć trzeba będzie przejść poważną operację, bo okazuję się, że nie uniknę przeszczepu wątroby. Tak to jest że jak jest katedra w remoncie, to i biskupa remontują i będzie to poważny remont. Mam nadzieję, że wyremontowana katedra i wyremontowany biskup będą mogli z czasem znów służyć jak najlepiej Kościołowi opolskiemu.

"Jest niebezpieczeństwo, że może dojść do nowotworu"

- Ponieważ pojawiają się czasem różne zdania, a czasem plotki na temat mojego zdrowia – podsumował bp Czaja – to powiem krótko, jak rzecz wygląda żebyście mieli jasność. Mówię do diecezjan, do swojej rodziny. Nie mam niczego do ukrycia. Ta moja choroba nie jest całkiem nowa. Jej prapoczątki dotyczą jeszcze mojego pobytu w Lublinie. W 2014 roku już niezbicie stwierdzono, że jest to PSC – przewlekle stwardniające zapalenie kanałów żółciowych. Prowadzi to do ich kurczenia się, zwężania. Włożono mi stent, ale w ostatnich miesiącach choroba osiągnęła taką fazę, że jestem w notorycznym stanie zapalenia, więc bez antybiotyków nie da się funkcjonować. Na dodatek rozpoczął się proces marskości wątroby. I jest niebezpieczeństwo, że może dojść do nowotworu. Dlatego lekarze ustalili, iż nie ma innej drogi jak przeszczep. Zostałem już włączony na listę oczekujących. Nie wiem, kiedy mnie zawołają, kiedy ten remont będzie, ale już dziś się polecam waszej modlitwie – wyjaśnił duchowny.

KAI / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krzysztof Krajewski-Siuda, Szymon Żyśko

Mężczyźni też chorują na depresję, ale udają, że jest O.K. 

„Jestem silny. Jestem twardy. Będę walczył” – powtarzają sobie mężczyźni, gdy poczują się gorzej. Wkładają pancerz, który zamiast ich chronić, stanowi obciążenie, bo nie...

Skomentuj artykuł

Bp Andrzej Czaja czeka w kolejce do przeszczepu. Powiedział o tym wiernym podczas mszy Krzyżma
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.