Bp Andrzej Czaja do par niesakramentalnych

Bp Andrzej Czaja do par niesakramentalnych
(fot. juergenbuergin / flickr.com)
KAI / psd

Jeśli jest wiara w waszym sercu i o nią się troszczycie, to jesteście w Kościele nadal - mówił do osób żyjących w związkach niesakramentalnych bp Andrzej Czaja podczas dzisiejszego spotkania w katedrze opolskiej. "Kościół ma dyscyplinę sakramentów i nie dopuszcza was, ale nie może Jezusowi zabronić przychodzić do was Swoimi drogami, a On zawsze takie znajdzie" - przekonywał ordynariusz opolski.

"Na drodze zbawienia mamy dwa zadania. Służyć Jezusowi, czyli zgiąć własne kolana, ale i świadczyć, czyli doprowadzić do tego, by inni też zgięli swe kolana. Wielkim pragnieniem Jezusa jest, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano. Zatem droga zbawienia to droga służby Bogu i dawania świadectwa wobec innych" - zaznaczył bp Czaja.

"Jeśli wasza sytuacja jest do naprawienia, to trzeba to zrobić" - wzywał bp Andrzej Czaja. "Wasze zbawienie nie jest zagrożone. Jeśli jest wiara w waszym sercu i o nią się troszczycie, to jesteście w Kościele nadal. Nie trzeba powątpiewać o wasze zbawienie, jeśli nie dotrzymaliście przysięgi małżeńskiej. Bóg jak miłosierny Ojciec wybiega naprzeciw grzesznikowi" - przypomniał.

Bp Czaja wskazywał, że choć Kościół nie dopuszcza do sakramentów osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, to nie pozostawia tych ludzi bez opieki. "Piękną drogą jest wychowywanie dzieci, wnuków, wzajemna miłość i życzliwość wobec siebie nawzajem. Jest w człowieku skłonność do wielkiego zła. Od pychy wszelkie zło się zaczyna. To pycha zgubiła ludzi w raju. Odtrutką jest pokora. Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę. Mamy zabiegać, aby w miejsce grzechów głównych były cnoty" - przekonywał.

DEON.PL POLECA

Ordynariusz opolski zachęcał też do częstego sięgania po Pismo Święte. "Trzymajcie się mocno Słowa Życia. Starajcie się żyć odtąd na miarę przykazań Bożych. Rozwijajcie wspólną modlitwę w rodzinie. Modlitwa domowników to jest czas otwartego nieba nad nami" - tłumaczył bp Czaja.

Ordynariusz opolski radził, by w czasie trudności i zmagań "spieszyć pod krzyż". "W Ukrzyżowanym znajdziecie ukojenie i siłę. Miejcie szczególne nabożeństwo do Jezusa Ukrzyżowanego. Bo Jego oblicze nam mówi: "człowieku kocham cię i będę kochać i do końca będę walczył o to, byś zasiadł kiedyś w niebie ze mną". Kiedy nic nie rozumiemy, to tym bardziej idźmy pod krzyż, bo w Jezusie siła, nadzieja i moc" - zakończył bp Czaja swoje wystąpienie do osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Bp Andrzej Czaja do par niesakramentalnych - zdjęcie w treści artykułu

Bp Andrzej Czaja, "Szczerze o Kościele. Rozmawia Tomasz Ponikło" - Z książki dowiemy się, kim jest Bóg chrześcijan i o tym, co to znaczy wierzyć w Kościół - zachęca Wydawnictwo WAM, które książkę opublikowało.

- Przekonamy się, jakie są pożytki z grzechu pierworodnego. Poznamy opinię biskupa na temat odejść księży a także kondycji polskiej teologii. Przeczytamy o ewangelizowaniu proboszczów i o związkach Kościoła z polityką… >> Chcę przeczytać tę książkę

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Andrzej Czaja do par niesakramentalnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.