Bp Jeż: budujmy życzliwy klimat wokół powołań i powołanych

Bp Jeż: budujmy życzliwy klimat wokół powołań i powołanych
Fot. SYNAJ. TV / Youtube
KAI / kb

O modlitwę w intencji młodych mężczyzn, którzy myślą o kapłaństwie i budowanie życzliwego klimatu wokół sprawy powołań apelował w Tuchowie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Duchowny przewodniczył Mszy św. podczas wielkiego odpustu w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Podczas odpustu odbyła się pielgrzymka kapłanów diecezjalnych i ojców redemptorystów przeżywających 25 -lecie kapłaństwa oraz rodziców kapłanów i kleryków. "Podejmujmy starania, ażeby budować życzliwy klimat wokół spraw powołań. Jest to niezwykle ważne w obecnym kontekście cywilizacyjnym, w którym – jeżeli już podejmuje się kwestię powołań do kapłaństwa i życia zakonnego – to przedstawia się ją bardzo często w negatywnym świetle, i to także w rodzinach katolickich" - zachęcił biskup.

Bp Jeż o powołaniach

Biskup zaznaczył, że młodemu człowiekowi coraz trudniej jest przyznać się przed rówieśnikami, a nieraz nawet przed własną rodziną, że odczuwa głos powołania do życia kapłańskiego czy zakonnego. "Boją się oni dezaprobaty i odrzucenia. Nieraz muszą stoczyć naprawdę wielką walkę w sobie, żeby odpowiedzieć 'tak' na głos Bożego wezwania” - dodał kaznodzieja.

Biskup podziękował kapłanom i osobom konsekrowanym, że podczas pandemii służyli wiernym z oddaniem. Zaznaczył, że im trudniejsze czasy, tym większe rozlega się wołanie o świętych pasterzy, o świętych kapłanów i święte osoby zakonne.

Biskup tarnowski podkreślił, że Bóg pobłogosławił diecezję tarnowską licznymi powołaniami do kapłaństwa i życia zakonnego. Seminarium tarnowskie wydało w ciągu 200 lat swojego istnienia około 4300 kapłanów. Duża jest także rzesza osób zakonnych pochodzących z diecezji tarnowskiej. Biskup diecezjalny mówił, że może być to ok. 3 tys. osób.

DEON.PL POLECA

Wielki Odpust Tuchowski potrwa do 10 lipca.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Jeż: budujmy życzliwy klimat wokół powołań i powołanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.