Bp Antoine Audo o sytuacji w Syrii: wola pokoju jest powszechna

(fot. BP KEP / youtube.com)
PAP / pk

Większość Syryjczyków, a zwłaszcza tamtejsi chrześcijanie, nie podzielają opinii zachodnich mediów na temat wojny w ich kraju - uważa bp Antoine Audo, chaldejski ordynariusz Aleppo, a zarazem dyrektor syryjskiej Caritas.

Uczestniczy on w wizycie ad limina Kościoła chaldejskiego w Rzymie.

Zapewnia, że w Syrii jest niemal powszechna wola pojednania i pokoju. Niepokój szerzy jedynie niepokaźna mniejszość, która podtrzymuje wojnę w imię obcych Syrii interesów. Niepokojąca jest też postawa Turcji. Dlatego Syryjczycy z pewnymi obawami przyjęli wiadomość o wizycie tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana w Watykanie, którego Franciszek przyjął 5 lutego.

- Kiedy widzimy, że papież przyjmuje Erdoğana, to zasadniczo nie jest to dla nas powodem do zadowolenia. Wierzę jednak, że Stolica Apostolska jest na tyle mądra, że nie wpadnie w pułapkę i nie pozwoli, by ją wykorzystano w celach propagandowych. Oczywiście, wszystkich trzeba szanować i wysłuchać, ale niezbędna jest również pewna dyskrecja, trzeba zachować zdrowy rozsądek, a także dążyć do poznania prawdy, pełnej prawdy - powiedział Radiu Watykańskiemu bp Audo.

Mówiąc o trwającej obecnie wizycie ad limina Kościoła chaldejskiego, bp Audo zauważył, że biskupi bardzo dobrze się do tej wizyty przygotowali. Przedstawili w Watykanie szczegółowe informacje na temat swych wspólnot. Dzięki temu Stolica Apostolska uzyskała bardzo szczegółowy obraz sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Antoine Audo o sytuacji w Syrii: wola pokoju jest powszechna
Komentarze (1)
ZK
Zygmunt Kwiatkowski
9 lutego 2018, 21:46
Wojna to wielkie zlo spoleczne. Wojna w globalnym swiecie, to zlo globalne. Trwa juz ona kilkanascie lat na Bliskim Wschodzie. Kto jest za nia odpowiedzialny ? O co w niej chodzi ? O czyje i jakie interesy? Wiadomo juz dzisiaj, ze nie jest to „wiosna arabaska”, jak to probowano nam wytlumaczyć. ONZ tez nic na ten temat nie wie. Najwazniejsze pytanie jest bez odpowiedzi. Jak w takim razie skutecznie pomoc ludziom tej globalnej tragedii ?