Bp Artur Ważny: proszę módlcie się za mnie abym się nie przestraszył i nie zgłupiał

Bp Artur Ważny: proszę módlcie się za mnie abym się nie przestraszył i nie zgłupiał
fot. ks. Marian Kostrzewa / Portal Diecezji Tarnowskiej
Portal Diecezji Tarnowskiej / kk

W poruszających słowach nowy biskup zapewnił o swojej modlitwie za cały Kościół, jak również za tych, którym z Kościołem nie po drodze. Swoje przemówienie rozpoczął od przeprosin.

„U początku mojej nowej misji proszę o przebaczenie i miłosierdzie. Najpierw naszego Boga, a także was tutaj obecnych, a także każdego kogo skrzywdziłem świadomie czy nieświadomie. Wobec kogo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem czy zaniedbaniem. Wybaczcie” - mówił bp Artur Ważny w pierwszych słowach swojego podziękowania za przyjętą sakrę biskupią.

W poruszającym przemówieniu nowy biskup pomocniczy w diecezji tarnowskiej prosił o modlitwę, aby „się nie przestraszył i nie zgłupiał”, czyli m.in. umiał przyjmować krytykę ze strony wiernych i być zawsze blisko ludzi.

DEON.PL POLECA

„Proszę, przede wszystkim, ponownie i wciąż, módlcie się za mnie abym się nie przestraszył i nie zgłupiał, czyli był chrześcijaninem i biskupem modlącym się i wierzącym. Uczestniczącym w Jezusowym sposobie widzenia, patrzącym oczami Jezusa na każdego: z miłością, ale i w Ewangelicznej prawdzie. Bym pokornie umiał przyjmować wasze napomnienia, gdy zbłądzę i bym nie dystansował się od waszego życia i cierpienia, by Bóg kształtował we mnie ojcowskie serce” - podkreślił duchowny.

W poruszających słowach nowy biskup zapewnił o swojej modlitwie za cały Kościół, jak również za tych, którym z Kościołem nie po drodze. „Wyrażam Bogu wdzięczność za wszystkich i wszystko co za mną, i za teraz. Proszę za tymi, którzy dają Bogu szansę na istnienie w ich życiu, życiu innych i życiu społecznym. Modlę się także za tych, którzy świadomie wprost, czy nie wprost, z uszanowaniem, czy nawet agresywnie, odmawiają Bogu i wierzącym miejsca w dialogu i życiu społecznym” – mówił duchowny.

Biskup modlił się m.in. za rodziny, które mają potomstwo, ale też te, które doświadczyły tragedii utraty dziecka. Wspomniał również o osobach, które „weszły w tragedię aborcji, ale też tych, którzy w swej rozpaczy odnaleźli łaskę Bożego miłosierdzia”.

„Chcę dostrzec odważnych rodziców adopcyjnych, dzieci adoptowane i te z domów dziecka. Te niekochane, wykorzystane, porzucone i pobite, wyśmiane. Tak wiele z was już wyrosło, a rany pozostały” - mówił biskup Ważny.

„Chcę was zobaczyć, którzy czujecie się upokorzeni przez waszą bezdomność i bezradność, powaleni uzależnieniami. Patrzę dzisiaj na zniewolonych i opętanych, walczących z wielką determinacją o wolność w Chrystusie, ale i tych dostrzegam, którzy się poddali i nie wierzą już w moc łaski czy miłość ludzi” - dodawał duchowny.

„Tym, którzy odeszli, daj łaskę powrotu także dzięki naszej postawie i naszemu nawróceniu” – podkreślał bp Ważny, proszą o Boże błogosławieństwo dla tych, którym dziś trudno pozostać w Kościele.

„Dla wszystkich Jezus Chrystus jest Dobrą Nowiną. Pozwólmy Mu się odnaleźć. Wszystkie was dzieci Boże chcę przytulić i pobłogosławić” - wyznawał nowy biskup pomocniczy.

Posłuchaj całego nagrania:

źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Bp Artur Ważny: proszę módlcie się za mnie abym się nie przestraszył i nie zgłupiał
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.