Bp Dec: każdy czas stosowny, aby być dobrym

Bp Dec: każdy czas stosowny, aby być dobrym
(fot. pl:Wikipedysta:Lzur / pl.wikipedia.org / CC BY-SA 3.0)
KAI / mh

"Nie mówmy, że nam ciężko, że dziś nie da się być dobrym, uczciwym, prawym, bezinteresownym człowiekiem, bo to naprawdę trudne czasy" - przekonuje biskup świdnicki Ignacy Dec w liście pasterskim skierowanym do wiernych i duchowieństwa diecezji na Niedzielę Chrztu Pańskiego.

List składa się z trzech części. Pierwsza z nich stanowi przypomnienie wydarzenia znad Jordanu, w którym Jezus przyjął Chrzest. "Przyjęcie chrztu połączone z przyjęciem mocy Ducha Świętego i świadectwem Ojca, było zapoczątkowaniem publicznej działalności Chrystusa. Jezus wyszedł z Jordanu, by nauczać i czynić wszystkim dobrze" - przypomina bp Ignacy Dec.

"Jezus z Nazaretu od samego początku swego działania był żywą Ewangelią, czynami i słowami głosił chwałę Ojca, który Go posłał. Takim był na ziemi Syn Boży - zawsze oddany człowiekowi, zawsze dobrze czyniący" - stwierdza ordynariusz świdnicki.

W drugiej części listu hierarcha wskazuje na wymowę naszego chrztu. "To właśnie w czasie naszego chrztu Duch Święty zstąpił na nas i Ojciec Niebieski przyjął nas za swoje przybrane dzieci: synów i córki umiłowane. Bóg sobie w nas upodobał. W czasie chrztu spojrzał na nas i jakby powiedział: jesteś moja, jesteś mój, jesteś moim dzieckiem umiłowanym, w tobie mam upodobanie. Chcę cię mieć dla siebie na zawsze" - wskazuje bp Dec.

Trzecia część listu związana jest z naszą odpowiedzią na łaskę chrztu. Biskup świdnicki pyta: "co się stało po naszym chrzcie? Czy żyjemy łaską chrztu św., czy w mocy Ducha Świętego - tak jak Jezus - czynimy innym dobrze? - my, umiłowani przez Boga, naznaczeni pieczęcią Ducha Świętego, w których Bóg ma upodobanie".

"Nie mówmy, że nam ciężko, że dziś nie da się być dobrym, uczciwym, prawym, bezinteresownym człowiekiem, bo to naprawdę trudne czasy" - nawołuje bp Dec.

"Patrząc na Chrystusa i Jego ochrzczonych przyjaciół, trzeba odpowiedzieć tak: każdy czas jest stosowny, by dobrze czynić, by żyć Ewangelią, by stawać się świętym. W każdym czasie można być dobrą matką, dobrym mężem, dobrą córką, dobrą teściową, dobrą synową, dobrym dzieckiem, uczniem, pracownikiem" - dodaje hierarcha.

List pasterski biskupa świdnickiego został odczytany we wszystkich kościołach diecezji 13 stycznia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Dec: każdy czas stosowny, aby być dobrym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.