Bp Dec: mamy żal do ludzi nauki

9 lat temu
KAI / drr

Mamy żal do ludzi nauki i do polskiej inteligencji, że za mało kieruje się w swojej działalności naukowej wartością prawdy, wartością dobra wspólnego narodu, a ulega czasem poprawności politycznej - powiedział bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki przewodniczył 22 września uroczystej Mszy św. w kaplicy zamku Książ, gdzie zainaugurowano nowy rok akademicki w Wałbrzyskiej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości.

- Mamy dzisiaj pewien żal do ludzi nauki, do polskiej inteligencji, że za mało kieruje się w swojej działalności naukowo-dydaktycznej wartością prawdy, wartością dobra wspólnego narodu, a ulega czasem poprawności politycznej; ulega upolitycznieniu, zapominając o tym, że nauka, tak jak etyka, sztuka i religia, powinny być zawsze apolityczne - mówił w homilii bp Dec.

- Jeśli ludzie nauki nie służą prawdzie i dobru, jeśli nie stoją po stronie godności człowieka, jeśli nie chronią jego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, to sprzeniewierzają się swemu powołaniu - dodał hierarcha.

Msza św. odprawiona w kaplicy zamkowej rozpoczęła inaugurację roku akademickiego 2012/2013. Kolejnym elementem była uroczysta gala w Auli Maksymiliana, podczas której nastąpiła tradycyjna immatrykulacja nowych studentów.

Na uroczystości obecne byli przedstawiciele parlamentu i samorządu oraz rektorzy okolicznych uczelni.

Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości została założona w 1996 r. Naukę na uczelni pobiera ponad 3,5 tys. studentów na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Uczelnia dotychczas wypromowała ponad 10 tys. absolwentów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Dec: mamy żal do ludzi nauki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.