Bp Długosz krytykowany po kontrowersyjnych słowach o pedofilii w Kościele

Bp Długosz krytykowany po kontrowersyjnych słowach o pedofilii w Kościele
fot. youtube.com
TVN24 / misyjne.pl / twitter.com / ml

- Biskup ma być miłosiernym ojcem, jak w opowiadaniu Pana Jezusa daje szansę marnotrawnemu synowi. Sprzeniewierza się swemu powołaniu, gdy staje się prokuratorem donoszącym sądom na grzeszącego syna - powiedział na Jasnej Górze bp Antoni Długosz. Jego słowa wywołały liczne kontrowersje.

W środę, w czasie Apelu Jasnogórskiego w Częstochowie bp Antoni Długosz stwierdził, że "z wielkim bólem przeżywamy zaplanowany atak na biskupów". – Wiąże się to z oskarżeniami, że niektórzy z nich zlekceważyli zatroskanie o skrzywdzonych przez księży ludzi, bagatelizując sprawców tych czynów – powiedział hierarcha podczas modlitwy wieczorem.

"Zaplanowany atak na biskupów"

Jednak największe kontrowersje wywołały słowa biskupa o relacji przełożonych do księży w sytuacji, kiedy mogło dojść do popełnienia przestępstwa na tle seksualnym.

Głos w sprawie zabrał również ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. "Nie ma i nie może być zgody na takie słowa! Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży przygotowuje list do biskupa Antoniego Długosza. Po jego wysłaniu opublikuję komunikat w tej sprawie” – napisał duchowny na Twitterze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Bp Długosz krytykowany po kontrowersyjnych słowach o pedofilii w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.