Bp Greger: poszukiwanie zagubionych jest dla Boga ważniejsze niż nagradzanie sprawiedliwych

Bp Greger: poszukiwanie zagubionych jest dla Boga ważniejsze niż nagradzanie sprawiedliwych
(fot. DK Media / youtube.com)
2 miesiące temu
KAI / kk

„Wydarzenie pod Damaszkiem dowodzi, iż poszukiwanie zagubionych jest dla Boga zdecydowanie ważniejsze niż nagradzanie sprawiedliwych.” – zwrócił uwagę bp Piotr Greger, który przewodniczył 26 stycznia uroczystościom odpustowym w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej.

Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej podkreślił, że dzisiejsza niedziela po raz pierwszy, dzięki decyzji papieża Franciszka, obchodzona jest w całym Kościele jako „Niedziela Słowa Bożego”.

Duchowny, odwołując się do opisanej w Ewangelii przemiany św. Pawła, zwrócił uwagę na to, że wydarzenie pod Damaszkiem wskazuje, iż Bóg pragnie dać szansę człowiekowi na nawrócenie.

„Poszukiwanie zagubionych jest dla Boga zdecydowanie ważniejsze niż nagradzanie sprawiedliwych. Jezus idzie do grzeszników, gdy oni są jeszcze grzesznikami. Nawrócenie okazuje się owocem spotkania, a nie jego uprzednim warunkiem. Relacja Kościoła, czyli chrześcijan, do grzeszników, i to zanim się jeszcze nawrócą, jest obrazem otwartej postawy Chrystusa i stanowi rdzeń Dobrej Nowiny” – wskazał i dodał, że Jezus zmartwychwstały obdarza Pawła darem przebaczenia, co w efekcie przynosi konkretne owoce w życiu niedawnego prześladowcy wyznawców Jezusa.

„Z człowieka kierującego się nienawiścią stał się wyrozumiały, współczujący, miłujący; z prześladowcy stał się człowiekiem znoszącym w pokorze cierpienie, odrzucenie, niezrozumienie i w końcu własne prześladowanie. Przeżycie spotkania z Jezusem pod Damaszkiem umożliwiło Pawłowi przezwyciężenie nienawiści” – stwierdził biskup.

Kaznodzieja zaznaczył, że Paweł staje się też człowiekiem „całkowicie pochłoniętym przez Boże słowo”. Biskup zauważył, że jest to jeszcze jeden z argumentów za słusznością decyzji papieża Franciszka o świętowaniu trzeciej niedzieli zwykłej jako „Niedzieli słowa Bożego”. „W ten sposób papież chce, zachęca i zaprasza, abyśmy - jak nawrócony Paweł - byli temu słowu posłuszni, całkowicie oddani; abyśmy pozwolili się temu słowu prowadzić. To, co Bóg nam proponuje w swoim słowie, jest zawsze najlepsze, optymalne, my niczego mądrzejszego nie wymyślimy” – skonkludował hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Greger: poszukiwanie zagubionych jest dla Boga ważniejsze niż nagradzanie sprawiedliwych
Komentarze (1)
KR
~ks Rodzaju Jeden wiersze Dwa dzieścia dzie więc Trzydzieści
26 stycznia 2020, 16:15
poszukiwanie zagubionych jest dla Boga ważniejsze niż nagradzanie sprawiedliwych ??? co wart jest biskup po fałszywej formacji duchowej po jakiej umie czytać ze zrozumieniem a niewiele z tego czytania rozumie Obydwa obrazy Mateusza i Łukasza w przypowieści o zabłąkanej/zagubionej owcy nie mają tylko na celu zwrócenia uwagi na cel zatroskania Boga o to co małe cierpiące zagubione i potrzebujące pomocy one mają też na celu przeciwdziałanie kultury odrzucenia oto bowiem czarna owca którą stado wyobcowało dając fałszywe świadectwo przeciw owcy zagubionej że ona niby tak z własnej winy nie z winy środowiska przyjaznego inaczej To wam powiedziałem byście wy ks. kapłani swojego stada owiec w tej zabłąkanej owcy odnaleźli Jezusa zabłąkanego przy świątyni współwyznawców z której uciekł z piętnem obłąkanego szalonego niepasującego do większej całości psującego wizerunek stada pasterzy szukających własnej chwały do których czarna owca nie pasuje walorami ściśle określonych kryteriów w stadzie

Skomentuj artykuł

Bp Greger: poszukiwanie zagubionych jest dla Boga ważniejsze niż nagradzanie sprawiedliwych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.