Bp Hoser: zadaniem kapłana jest uświęcać ludzi

Bp Hoser: zadaniem kapłana jest uświęcać ludzi
(fot. flickr.com/ by SLU Madrid Campus)
KAI/ ad

Głównym zadaniem kapłana jest prowadzić ludzi do świętości - powiedział abp Henryk Hoser w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystej Mszy św. w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej w trakcie której w sposób szczególny modlono się w intencji całego duchowieństwa.

Przypominając w homilii, że powołaniem każdego ochrzczonego jest świętość, abp Hoser zaznaczył, że to nie jest słodki obrazek, ale walka o dobro, miłość i przebaczenie w naszym życiu. - Na tej drodze Bóg udziela nam wsparcia poprzez sakramenty, których szafarzami są kapłani - zwrócił uwagę bp warszawsko-praski. I jak dodał - uświęcając wierzących kapłani tym samym uświęcają cały współczesny świat. Na tym polega ich powołanie.

Mimo licznych krytyk i oskarżeń pod adresem kapłanów, większość z nich to osoby, które z uczciwością i konsekwencją pełnią swoja posługę. Dlatego bp warszawsko-praski zaapelował: Przypomnijmy sobie, jak wiele każdy z nas otrzymała za ich przyczyną. Ile razy Bóg przebaczał nam nasze grzechy, dając szansę na nowe życie.

Nawiązując do zbliżającego się Roku Wiary abp Hoser powiedział, że odkrywając miłość Chrystusa jesteśmy wezwani do dzielenia się nią z innymi. - Musimy na nowo odkryć radość naszej wiary i entuzjazm jej przekazywania nie tylko z ambony, ale przede wszystkim, tak gdzie żyjemy, w naszych rodzinach, miejscach pracy i nauki. Nigdy nie przestawajmy być uczniami Chrystusa, Jego Misjonarzami - zachęcał abp Hoser.

DEON.PL POLECA

W diecezji warszawsko-praskiej posługuje 660 kapłanów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Hoser: zadaniem kapłana jest uświęcać ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.