Bp Jędraszewski: uczestnicy ŚDM to nie pustynia

Bp Jędraszewski: uczestnicy ŚDM to nie pustynia
KAI / wm

- Młodzież, która jedzie do Madrytu, to nie jest ziemia pustynna, ale ludzie ugruntowani, szukający potwierdzenia swej wiary w tej wielkiej wspólnocie, jaką będą ogromne rzesze młodych - mówi KAI bp Marek Jędraszewski. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej będzie uczestnikiem 26. Światowych Dni Młodzieży w Madrycie, gdzie wygłosi katechezy skierowane do młodych ludzi.

Bp Jędraszewski spodziewa się, że spotkanie w Madrycie pomoże młodym umocnić ich wiarę i budować życie osobiste na Chrystusie. - Mam nadzieję, że Światowe Dni Młodzieży przyczynią się do odnalezienia przez młodych sensu życia, przy obecnych zagrożeniach wynikających z relatywizmu i zagubienia - podkreśla przewodniczący sekcji uniwersyteckiej w Radzie Konferencji Episkopatów Europy.

- Świat, ale także młodzi, żyją dziś często tylko teraźniejszością, po to, by się bawić, bez myślenia, skąd pochodzą - mówi bp Jędraszewski. Zdaniem poznańskiego biskupa pomocniczego młodzież potrzebuje odnowienia w wymiarze osobowym i społecznym.

- Niewątpliwie to, o czym będę mówił, będzie związane z nauczaniem Jana Pawła II, bo on pokazywał, jak być silnym w wierze, co znaczy być zakorzenionym w Chrystusie i co znaczy być świadkiem Ewangelii - mówi bp Jędraszewski. Delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Akademickiego ma nadzieję, że liczne kontakty z duszpasterzami akademickimi i ze środowiskami uczelnianymi w Polsce i w Europie, pozwalają mu mieć właściwy obraz tego, co się dzieje i staną się podstawą tego, co będzie chciał młodym przekazać.

W rozmowie z KAI bp Jędraszewski podkreślił także, że w dalszej perspektywie ŚDM powinny przełożyć się na większe zaangażowanie ich uczestników w życie wspólnot parafialnych czy też w duszpasterstwie akademickim. - Trzeba mieć jednak świadomość, że do Madrytu jadą ci zaangażowani, uformowani, właśnie po to, by umocnić swoją wiarę - zauważa bp Jędraszewski.

Hasłem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Madrycie od 16 do 21 sierpnia, są słowa "Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Jędraszewski: uczestnicy ŚDM to nie pustynia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.