Bp Jerzy Samiec: w naszym Kościele są osoby LGBT i nie są ideologią, a Siostrami i Braćmi w Chrystusie

Bp Jerzy Samiec: w naszym Kościele są osoby LGBT i nie są ideologią, a Siostrami i Braćmi w Chrystusie
(fot. Marcinr87/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)
1 rok temu
Twitter / PAP / sz

"Nie ma zgody na odmawianie ludziom godności i szacunku" – napisał na Twitterze polski biskup.

W ostatnich dniach nie milknie dyskusja nt. wypowiedzi niektórych polityków obozu rządzącego o osobach nieheteroseksualnych. Sytuację postanowił skomentować bp Jerzy Samiec z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

„Nie ma zgody na odmawianie ludziom godności i szacunku. W naszym Kościele są osoby #LGBT i nie są ideologią, a Siostrami i Braćmi w Chrystusie. W dzisiejszym słowie Jezus mówi: ‚Kto wami gardzi, mną gardzi’. Nie gardźmy więc, zachowując własne poglądy” – napisał na swoim Twitterze hierarcha.

Jest to, jak na razie, jedyna wypowiedź ze strony polskich hierarchów.

Sprawa nabrała rozgłosu przy okazji prezentacji przez Andrzeja Dudę swojego programu zebranego w tzw. Karcie Rodziny. "Próbuje się nam proszę państwa wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT" – powiedział w sobotę w Brzegu prezydent Andrzej Duda. W ślad za urzędującym prezydentem poszło wielu polityków jego formacji, i tak poseł Jacek Żalek powiedział w wywiadzie w TVN24 "To nie są ludzie. To jest ideologia”; poseł Joachim Brudziński umieścił post, w którym zachwycał się, że "Polska bez LGBT jest najpiękniejsza”, a poseł Przemysław Czarnek ze sztabu wyborczego Andrzeja Dudy mówił w TVP Info, że "ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją”.

Dziś politycy bronią się przed zarzutem o dyskryminację obywateli i dehumanizowanie osób o nieheteroseksualnej orientacji, wciąż deklarując, że LGBT to dla nich wyłącznie ideologia.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
30,03 zł
42,90 zł

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

Bp Jerzy Samiec: w naszym Kościele są osoby LGBT i nie są ideologią, a Siostrami i Braćmi w Chrystusie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.