Bp Jeż do ludzi mediów: kochajcie również tych, którzy was denerwują

Bp Jeż do ludzi mediów: kochajcie również tych, którzy was denerwują
(fot. Ryszard Hołubowicz [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)
KAI / kk

W pracy dziennikarza ważna jest miłość do ludzi, nawet do tych, z którymi się spieramy i którzy nas denerwują - mówił do ludzi mediów biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, biskup spotkał się z pracownikami radia, telewizji, prasy i portali. Do tarnowskiego seminarium na pierwsze takie spotkanie przyszli ludzie mediów diecezjalnych i świeckich.

Bp Jeż podkreślił, by podejmując różne tematy, dziennikarze od razu nie wydawali wyroku. Wskazywał, że potrzeba dużej ostrożności, obiektywizmu, żeby kogoś nie skrzywdzić, nie zadać cierpienia. "Widziałem wielu ludzi złamanych i zniszczonych, którzy okazali się niewinni i trudno później przywrócić im godność" - dodał.

Biskup mówił też, że w tej pracy ważna jest miłość i fascynacja światem, który opisują dziennikarze. Podkreślił, że bardzo dużo zależy od tego, w jaki sposób dziennikarze przygotowują informacje. "Gdy podchodzimy do jakiegoś wydarzenia my go zabarwiamy sobą. Ważne jest, żeby mieć tego świadomość. Gdy przekazujemy wydarzenia uruchamiajmy najlepsze pokłady naszej osoby" - dodał.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej mówił również do ludzi mediów, że mają możliwość pracy nad człowiekiem. Podkreślił, żeby zauważali odbiorcę. "Dziś jest to bardzo ważne, żeby ludzi nie podburzać, nie wprowadzać ich w niewłaściwe stany emocjonalne". Także dlatego bp Jeż prosił ludzi mediów, by akcentowali to, co jest dobre w ludziach.

DEON.PL POLECA

Spotkanie ludzi mediów z biskupem to inicjatywa Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Jeż do ludzi mediów: kochajcie również tych, którzy was denerwują
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.