Bp Jezierski wprowadza obostrzenia z powodu epidemii. Bierzmowania przełożone

Bp Jezierski wprowadza obostrzenia  z powodu epidemii. Bierzmowania przełożone
(fot. flickr.com/photos/episkopatnews)
diecezja.elblag.pl / jb

"Wydawało się, że jesień będzie łaskawsza i dlatego zachęcałem do spotkań i zgromadzeń. Sytuacja się zmieniła. Musimy przetrwać zły czas unikając spotkań" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie diecezji.

Biskup postanowił zawiesić działalność wspólnot i grup przyparafialnych, a bierzmowanie przesunął na wiosnę. Odnosząc się do wizyt u chorych, napisał: "Księża idą do chorych z Komunią świętą tylko na wyraźne zaproszenie, ponawiane za każdym razem. Czynią to w maseczkach, a nawet rękawiczkach, gdyż mamy do czynienia z grupą podwyższonego ryzyka, tj. osób chorych, starszych, o mniejszej odporności immunologicznej. W związku z wizytą księdza w domu chorzy i ich rodziny przeżywają często lęk, którego nie można lekceważyć".

Oprócz tego przypomniał, że "kropielnica przy wejściu do kościoła powinna być opróżniona z wody święconej i odpowiednio zabezpieczona".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Bp Jezierski wprowadza obostrzenia z powodu epidemii. Bierzmowania przełożone
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.