Watykan: czterej gwardziści szwajcarscy zakażeni koronawirusem

Watykan: czterej gwardziści szwajcarscy zakażeni koronawirusem
(fot. depositphotos.com)
9 miesięcy temu
KAI / df

Jak informuje szef Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni, u czterech członków Gwardii Szwajcarskiej testy na COVID-19 dały wynik pozytywny. Przebywają oni w izolacji, podobnie jak pozostałych troje rezydentów i obywateli Państwa Watykańskiego, zarażonych koronawirusem.

Publikujemy treść oświadczenia watykańskiego Biura Prasowego:

"Pod koniec tygodnia wśród członków Gwardii Szwajcarskiej stwierdzono pozytywne przypadki COVID19. Obecnie są to 4 osoby z objawami, wszystkie umieszczone w izolacji. Aktualnie przeprowadzane są niezbędne kontrole wśród osób, które mogły mieć z nimi bezpośredni kontakt. W tym czasie, zgodnie z przepisami wydanymi w zeszłym tygodniu przez Gubernatorat Państwa Watykańskiego, wszyscy gwardziści, podczas pełnienia służby i poza nią, noszą maseczki zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych oraz przestrzegają zalecanych przepisów sanitarnych.

Czterej gwardziści dołączają do trzech innych pozytywnych przypadków, zarejestrowanych wśród rezydentów i obywateli Państwa Watykańskiego, u których zanotowano łagodne objawy i co do których zastosowano wszystkie niezbędne środki izolacji domowej oraz weryfikację osób, których to dotyczy."

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Watykan: czterej gwardziści szwajcarscy zakażeni koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.