Bp Libera: pomagacie cierpiącym na ciele i duszy

Bp Libera: pomagacie cierpiącym na ciele i duszy
(fot. diecezjaplocka.pl)
KAI / mh

O tym, że egzorcyści ofiarnie pomagają osobom cierpiącym na ciele i na duszy - mówił bp Piotr Libera 12 lutego podczas spotkania z egzorcystami ze swojej diecezji. Podzielił się także z nimi refleksjami ze spotkania w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, gdzie rozmawiano o możliwości powołania interdyscyplinarnego zespołu wspierającego egzorcystów.

Głównym punktem spotkania w domu biskupim było omówienie projektu Dyrektorium o posłudze egzorcystów w Polsce, które aktualnie jest przygotowywane. Dokument ten został opracowany na prośbę Konferencji Episkopatu Polski. Obecnie trwa dyskusja nad zawartymi w nim zapisami.

DEON.PL POLECA
Ponadto bp Libera podzielił się z egzorcystami swoimi refleksjami z wizyty "ad limina Apostolorum" w Watykanie, a zwłaszcza ze spotkania w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Poruszano tam m.in. sprawy związane z posługą egzorcystów. Pojawiła się m.in. sugestia powołania zespołu specjalistów z zakresu medycyny i psychiatrii, który mógłby wspierać posługę egzorcystów.

Biskup płocki wyraził także wdzięczność księżom z diecezji za "ofiarną posługę na rzecz osób cierpiących na ciele i na duszy".

W diecezji płockiej aktualnie posługę egzorcystów pełni ośmiu duchownych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Libera: pomagacie cierpiącym na ciele i duszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.