Bp Libera: razem z młodzieżą w Panamie radośnie przeżywajmy wiarę

Bp Libera: razem z młodzieżą w Panamie radośnie przeżywajmy wiarę
(fot. episkopat.pl)
KAI / kk

"Wspólnie świętujmy, módlmy się i radośnie przeżywajmy naszą wiarę" - napisał bp Piotr Libera w zaproszeniu do młodzieży do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych "Połączeni z Panamą" w dniu 26 stycznia. W programie znajdzie się Eucharystia i transmisja z Panamy.

Bp Piotr Libera przypomina w swym zaproszeniu, że w dniach 22-27 stycznia w Panamie, pod hasłem "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa" odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. W spotkaniu z Ojcem świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata weźmie udział około 40 osób z diecezji płockiej.

Dlatego biskup płocki wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży chce stworzyć szansę młodzieży diecezji płockiej, by mogła duchowo połączyć się z Następcą Apostołów i swoimi rówieśnikami.

Z tą myślą w sobotę 26 stycznia o godz. 15:00 w hali sportowej w Łącku koło Płocka rozpocznie się Diecezjalny Dzień Młodych pod hasłem "Połączeni z Panamą". Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Eucharystia, której będzie przewodniczył bp Libera.

"Gorąco pragnę, by księża, szczególnie dekanalni duszpasterze młodzieży, mogli wziąć udział w tym ważnym dla młodego Kościoła diecezji płockiej wydarzeniu - liczę, że na moje zaproszenie odpowiecie wielkodusznie i razem z młodzieżą przyjedziecie do Łącka, by wspólnie świętować, modlić się i radośnie przeżywać naszą wiarę" - napisał Pasterz Kościoła płockiego.

Błogosławi także młodzież w Nowym Roku, za przyczyną Matki Najświętszej - Patronki Światowych Dni Młodzieży w Panamie i św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży.

Zaproszenie biskupa płockiego jest dziś czytane w kościołach diecezji płockiej.

Diecezjalny Dzień Młodych "Połączeni z Panamą" odbędzie się 26 stycznia w hali sportowej w Łącku koło Płocka. Wydarzeniu będą towarzyszyły relikwie św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży.

W programie Diecezjalnego Dnia Młodych będzie: czas na sakrament spowiedzi, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę "Mocni w Duchu", transmisja Mszy św. z papieżem Franciszkiem, pozdrowienia od młodzieży z diecezji płockiej, katecheza o. Tomasza Zamorskiego OP, Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Libery z homilią o. Tomasza Nowaka OP oraz spotkanie integracyjne. Dla każdego z uczestników będzie przygotowany posiłek. Początek spotkania o godz. 15:00.

Głównym organizatorem spotkania jest Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Studnia" z ks. Krzysztofem Rucińskim. Weźmie w nim udział młodzież z diecezji płockiej wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży oraz moderatorami ruchów i wspólnot.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Libera: razem z młodzieżą w Panamie radośnie przeżywajmy wiarę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.