Bp Libera: solidarni z potrzebującymi pomocy

Bp Libera: solidarni z potrzebującymi pomocy
Bp Libera: solidarni z potrzebującymi pomocy (fot. diecezja.plock.pl/Bp P. Libera)
KAI / ad

„Nie możemy pozostać obojętni wobec tragicznych wydarzeń, związanych z powodzią. Chcemy być solidarni z tymi, którzy potrzebują pomocy” – czytamy w liście biskupa Piotra Libery, który jutro zostanie odczytany w kościołach diecezji płockiej. Ordynariusz płocki, odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, ogłasza w liście zbiórkę na rzecz powodzian w niedzielę 30 maja.

Bp Libera przypomina w liście, że podczas obecnej powodzi wiele osób straciło dach nad głową i dobytek całego życia. Wśród nich są m.in. osoby starsze, wymagające szczególnej opieki i dzieci. Powinniśmy im pomóc materialnie i duchowo.

Jako chrześcijanie chcemy stawiać tamy potędze wodnego żywiołu, poprzez konkretną pomoc materialną, ale także, o czym nie możemy nigdy zapominać, modlitwą do Chrystusa, któremu 'wichry i jeziora są posłuszne' (Mt 8,27). Prośmy więc naszego Pana o dar dobrej pogody i uspokojenie naszych rzek i zbiorników wodnych. Niech wspólnotowa modlitwa, śpiew suplikacji, umacnia nasze zatroskane serca i chroni od klęski powodzi” – podkreśla bp Libera.

Hierarcha prosi także, aby modlitwą wspierać także tysiące ludzi - przede wszystkim strażaków, wojsko oraz wolontariuszy - którzy od wielu już dni spieszą z pomocą ofiarom powodzi, ratując życie ludzi i dobytek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Libera: solidarni z potrzebującymi pomocy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.