Sandomierz: msze św. dla powodzian

Sandomierz: msze św. dla powodzian
Szkoła podstawowa w Sandomierzu, gdzie znajdują schronienie ewakuowani (fot. PAP/Piotr Polak)
KAI / apd

Dzisiaj od samego rana odprawiane są Msze św. w miejscach, w których zakwaterowani zostali powodzianie z Sandomierza. Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zwraca szczególną wagę na to, by dotkniętych tragedią ludzi wesprzeć duchowo.

Msze św. i modlitwy sprawowane są w kościele rektoralnym pw. Ducha Świętego przy którym mieści się Ośrodek „Radość Życia” Caritas Diecezji Sandomierskiej oraz w budynkach szkół podstawowych i gimnazjum, gdzie również zakwaterowani są dotknięci klęską żywiołową mieszkańcy Sandomierza.

Eucharystia pod przewodnictwem bp Nitkiewicza sprawowana jest również w prawobrzeżnej części miasta na tzw. osiedlu hutniczym, gdzie jego mieszkańcy przy pomocy straży, wojska, policji oraz wielu ochotników nieustannie umacniają wały, by ocalić swoje mieszkania oraz zakład huty szkła przed zalaniem.

Po południu natomiast w dotkniętej klęską powodzi prawobrzeżnej części miasta, tuż za mostem na Wiśle, bp Nitkiewicz odprawi Mszę św. dla wszystkich, dotkniętych tragedią oraz niosących im pomoc służb mundurowych i wolontariuszy.

Jak poinformował KAI ks. Michał Szawan, dzisiejsze modlitwy i Msze św. mają szczególny wymiar także dla rodzin i dzieci z zalanej prawobrzeżnej części miasta, które miały przystąpić dziś do pierwszej Komunii świętej. Uroczystość ta odbędzie się w innym terminie, gdyż zalany został kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu Nadbrzezie.

Od pierwszych dni powodzi bp Krzysztof Nitkiewicz odwiedza osobiście miejsca zalane i rozmawia z poszkodowanymi. Hierarcha zaapelował już o pomoc, która płynie z całego kraju. „Równolegle z pomocą materialną sandomierscy księża docierają także ze wsparciem duchowym dla powodzian. - Na bieżąco udzielają go wraz z alumnami z Wyższego Seminarium Duchownego i siostrami zakonnymi – informuje ks. Michał Szawan.

Nadal przyjmowana jest wszelka pomoc nie tylko materialna, ale też psychologiczna oraz medyczna, gdyż poszkodowani narzekają na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Udostępniony został specjalny rachunek bankowy Caritas Diecezji Sandomierskiej, na który można dokonywać wpłat: 81 1060 0076 0000 3200 0031 9541 z dopiskiem „Pomoc powodzianom”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sandomierz: msze św. dla powodzian
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.