Bp Mazur do chorych: otrzymaliście powołanie

Bp Mazur do chorych: otrzymaliście powołanie
(fot. shutterstock.com)
KAI / slo

W pierwszą sobotę lipca do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej licznie przybyli chorzy i niepełnosprawni wraz z osobami pomagającymi oraz wspólnotą Cichych Pracowników Krzyża.

Mszy św. w Studzienicznej przewodniczył bp Jerzy Mazur. Otrzymaliście powołanie do cierpienia. Zrozumiemy sens naszych chorób, gdy będziemy wpatrywać się w Jezusa cierpiącego" - wyjaśniał w homilii.

Pielgrzymom towarzyszyli kapelani szpitali oraz kapłani z diecezji. Przybyłych diecezjan powitał kustosz sanktuarium, ks. kan. Wojciech Jabłoński. Życzył wszystkim zgromadzonym, aby diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych zaowocowała bożym błogosławieństwem w codziennym życiu, a szczególnie gdy przychodzi podjąć krzyż choroby, cierpienia czy opieki nad drugim człowiekiem.

Mszy św. w Studzienicznej przewodniczył bp Jerzy Mazur. W homilii biskup diecezji ełckiej mówił o odkrywaniu szczególnego powołania do cierpienia. "Jesteśmy silni i mocni jak Jezus na Krzyżu. Życie to dar Boga i każdy z nas otrzymał tę łaskę. Otrzymaliście powołanie także do cierpienia. Zrozumiemy sens naszych chorób, naszego cierpienia, gdy będziemy wpatrywać się w Jezusa cierpiącego" - wyjaśniał bp Mazur.

Hierarcha zachęcał, aby w trudnych sytuacjach wołać: "Maryjo prowadź, Ty znasz drogę cierpienia", by ni e zadawać pytani "Dlaczego to cierpienie, doświadczenie mnie spotkało?. Biskup również p[przypomniał, postawę św. Jana Pawła II w obliczu cierpienia: "Ojciec Święty dawał nam przykład, jakby swoim życiem pisał kolejną encyklikę - cierpienia".

Bp Mazur przypomniał słowa pewnego pielgrzyma, który powiedział, że poprzez cierpienie ewangelizujemy świat. "Poprzez cierpienie możecie przyczynić się do nawrócenia wielu serc ludzkich" - podkreślał biskup.

Podczas Mszy św. kapłani udzielili sakramentu namaszczenia chorych. Pielgrzymi mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Wprowadzeniem duchowym była konferencja ks. Janusza Niedźwieckiego, kapelana 108. Szpitala Wojskowego w Ełku. Tym razem tematem było cierpienie jako trudne powołanie. Św. Jan Paweł II uczył nas, że cierpienie jest tajemnica nieprzeniknioną. "Szczęśliwi ci, którzy potrafili odkryć tę trudna prawdę i teraz patrzą na cierpienie jako na swego rodzaju powołanie" - mówił kapelan.

Na przykładach swojej posługi wśród chorych wskazał na ogromna wartość i potrzebę dawania świadectwa przeżywania z Bogiem cierpienia.

Na zakończenie pielgrzymi przeszli Drogę Krzyżową, podczas której łączyli swoje cierpienia z męką Jezusa Chrystusa i Matki Najświętszej. Ukoronowaniem pielgrzymki było spotkanie z Matką Bożą Studzieniczańską w kaplicy.

Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej jest jednym z głównych sanktuariów diecezji ełckiej. W roku 1999 to miejsce nawiedził papież Jan Paweł II.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Mazur do chorych: otrzymaliście powołanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.