Bp Mazur: idźmy do Jezusa w zatroskaniu o polską rodzinę

Bp Mazur: idźmy do Jezusa w zatroskaniu o polską rodzinę
(fot. Radio Głos / youtube.com)
4 lata temu
KAI / pk

Główne uroczystości Bożego Ciała w diecezji ełckiej rozpoczęły się Mszą św. na Placu św. Jana Pawła II, której przewodniczył bp Jerzy Mazur. - Idźmy do Jezusa w zatroskaniu o polską rodzinę, małżeństwa i życie - mówił w homilii ordynariusz ełcki.

Do wyjątkowo licznie zgromadzonych ełczan, biskup w homilii mówił: "Niech to dzisiejsze świętowanie i procesja do czterech ołtarzy pomoże nam poznać jeszcze bardziej wartość Eucharystii, umocni naszą wiarę w Eucharystię. Niech ono zrodzi pragnienie częstego spotykania się z Chrystusem obecnym w Eucharystii i przyjmowania Go w Komunii świętej".

Bp Mazur przypomniał, że "Eucharystia jest nadzwyczajnym darem miłości, który Bóg nieustannie nam ofiarowuje, by umacniać nas na drodze wiary, ożywiać naszą nadzieję i rozpalać naszą miłość".

Hierarcha życzył, aby w Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie odnajdywać źródło siły i mocy duchowej. - Idźmy do Jezusa w zatroskaniu o Polską rodzinę, małżeństwa i życie. Stawajmy sie budowniczymi cywilizacji życia. Pamiętajmy, rodzina, która modli się razem, karami się Eucharystią, zjednoczoną pozostaje - zachęcał.

Bp Mazur zauważył, że jako rodzice nic lepszego nie możemy uczynić swoim dzieciom jak pokazanie własnym świadectwem wartości częstego przystępowania do Komunii św.

- Idźmy do Jezusa w każdą niedzielę i święto a nie na bazar. Jako chrześcijanie powiedzmy sobie: nie handluję w niedzielę, nie kupuję w niedzielę, nie otwieram sklepu z alkoholem w niedzielę i święta…" - mówił bp Jerzy Mazur wyrażając nadzieję, że przejdzie projekt obywatelski o niedzieli i wolnej od handlu. Podzielił się również refleksją, że wielu ełczan, chociaż szczyci się św. Janem Pawłem II jako patronem miasta, to nie zrozumiało, nie przyjęło Jego nauczania o świętowaniu niedzieli, o Dniu Pańskim.

Po Mszy św. w procesji Bożego Ciała wierni przeszli ulicami Ełku, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. W tym roku hasła nawiązywały do Roku Miłosierdzia oraz 1050. Rocznicy chrztu Polski. Kapłani z poszczególnych ełckich parafii, w krótkich słowach, po czytanych Ewangeliach pogłębiali tajemnicę Eucharystii. Zachęcali wiernych do odkrywania daru Eucharystii jako znaku miłości Jezusa Chrystusa.

Ołtarz pierwszy przygotowała parafia pw. Opatrzności Bożej, drugi parafia pw. Św. Jana Pawła II, trzeci par. pw. Św. Tomasza Apostoła oraz parafia NSJ w Ełku. We wszystkich parafiach diecezji odbyły się procesje ulicami jako wyraz wiary i czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

Na zakończenie ks. prał. Mieczysław Brzóska, moderator miasta zaprosił wszystkich na uroczystości związane z Dniem Dziecka, w których weźmie udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Będzie to już XI edycja Ogólnopolskiego Festynu z okazji Dnia Dziecka w Ełku. Wspólna Eucharystia będzie sprawowana na Palcu Jana Pawła II o godz. 11.00.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Mazur: idźmy do Jezusa w zatroskaniu o polską rodzinę
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Bp Mazur: idźmy do Jezusa w zatroskaniu o polską rodzinę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.