Bp Mazur: wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa

Bp Mazur: wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa
(fot. YouTube.com / salveTV)
PAP / mp

Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach - mówił z okazji Światowego Dnia Misyjnego przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur.

Podziękował też za ofiary składane na rzecz misji.
W niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, w Polsce znany jako Niedziela Misyjna. Bp Mazur podkreślił, że dzień ten to "czas ożywienia świadomości misyjnej i ukazywania misyjności Kościoła", a uzmysłowienie sobie tej cechy Kościoła powinno mobilizować i pobudzać zapał misyjny.
"Pięć miliardów ludzi nie zna Chrystusa. Winniśmy go nieść i głosić w swoich środowiskach, w rodzinie, w szkole, w miejscu pracy" - wskazał bp Mazur. Przywołał również słowa papieża Franciszka, który w swoim orędziu na Światowy Dzień Misyjny podkreślał, że na mocy chrztu świętego wszyscy są odpowiedzialni za dzieło misyjne wspólnoty.
"Mamy iść i głosić - to są słowa nadal aktualne: idź i kochaj, idź i czyń uczniami" - wezwał bp Mazur.
Podziękował też wiernym za wszelką pomoc oferowaną misjom. "W imieniu całej naszej Komisji i wszystkich misjonarzy, misjonarek, którzy otrzymują pomoc duchową i pomoc materialną wyrażam słowa wielkiej wdzięczności" - powiedział.
Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest co roku w przedostatnią niedzielę października. W tym roku Niedziela Misyjna obchodzona jest pod hasłem "Idźcie i głoście". Tego dnia we wszystkich kościołach i parafiach na całym świecie przeprowadzona jest zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
Na świecie pracuje 350 tys. misjonarzy, z czego 2 tys. to Polacy. Najwięcej misjonarzy i misjonarek z Polski pracuje w Afryce - 810. Na drugim miejscu pod względem liczby misjonarzy z Polski znajdują się Ameryka Południowa i Środkowa, gdzie pracuje 784 osób. W Azji pracuje 327 misjonarzy i misjonarek z Polski, zaś w Ameryce Północnej jest ich 29.
DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Mazur: wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.