Bp Muskus: w rodzinie przede wszystkim weryfikuje się miłość

Bp Muskus: w rodzinie przede wszystkim weryfikuje się miłość
Fot. Archidiecezja Krakowska / YouTube.com
KAI / tk

To rodzina jest miejscem, w którym dokonuje się ten pierwszy sąd z miłości, tam przede wszystkim weryfikuje się miłość – jako dar z siebie, jako troska o drugiego – mówił bp Damian Muskus OFM podczas nawiedzenia ikony Najświętszej Rodziny w parafii Ducha Świętego w Podstolicach.

Bp Muskus podkreślał w homilii, że to nie grzech jest ważny, ale miłość. - To nie na złu należy koncentrować uwagę, ale na Jezusowym krzyżu, na którym dokonało się zwycięstwo nad złem – mówił. Jak dodał, uczniowie Jezusa będą sądzeni z miłości, a nie ze skrupulatnego przestrzegania norm i przepisów.

DEON.PL POLECA
Przywołując przypadającą dziś rocznicę kanonizacji Jana Pawła II, podczas której Franciszek nazwał go „papieżem rodziny”, bp Muskus przypomniał, że papież szczególną uwagę i troskę koncentrował na rodzinie, bo uważał, że to „rodzina jest najważniejszym i podstawowym środowiskiem, w którym rozstrzyga się, jak kochamy i czy potrafimy kochać”.

- To rodzina jest miejscem, w którym dokonuje się ten pierwszy sąd z miłości, tam przede wszystkim weryfikuje się miłość – jako dar z siebie, jako troska o drugiego, jako wspólnota i wreszcie jako szkoła wiary – stwierdził bp Muskus.

Dodał, że papież widział, jak kultura wpływa na rodzinę i jednoznacznie pokazywał, że „nie zawsze jest to wpływ budujący i twórczy; że ten wpływ bywa destrukcyjny”. - Dla rodzin w trudnościach widział drogę ocalenia w powrocie do Ewangelii i szukaniu umocnienia w Bogu, który jest Źródłem ludzkiej miłości – podsumował.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Bp Muskus: w rodzinie przede wszystkim weryfikuje się miłość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.