Bp Nitkiewicz: Królestwo Boże budujemy razem

Bp Nitkiewicz: Królestwo Boże budujemy razem
(fot. youtube.com / Maskacjusz)
6 lat temu
KAI / pk

Jesteśmy wszyscy budowniczymi Królestwa Bożego, każdy zgodnie ze swoim powołaniem i nikogo nie da się w tym dziele zastąpić - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej 23 listopada w uroczystość Chrystusa Króla, święta patronalnego tych oganizacji. Dodał, że "przynależność do ruchów i stowarzyszeń kościelnych pozwala uniknąć wielu współczesnych zagrożeń, które mogą zrujnować życie".

W uroczystość Chrystusa Króla w bazylice katedralnej swoje święto obchodzili członkowie dwóch największych w diecezji organizacji katolickich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Młodzieży towarzyszyli ich parafialni duszpasterze.

Biskup sandomierski zwracając się do młodych działaczy mówił o dużym znaczeniu przynależności do stowarzyszeń katolickich. - Przynależność do ruchów i stowarzyszeń kościelnych daje możliwość pogłębienia formacji religijnej i zdobycia prawdziwych przyjaciół. Pozwala także uniknąć wielu współczesnych zagrożeń, które mogą zrujnować życie. To dużo i mało. Chrystus oczekuje od was czegoś więcej - mówił hierarcha.

- Powinniście poczuć się odpowiedzialni za wasze parafie i środowiska, w których żyjecie, uczycie się i pracujecie. Macie nie tylko myśleć zgodnie z duchem Ewangelii, ale podejmować w tym duchu konkretne inicjatywy - zaapelował bp Nitkiewicz.

Na wspólnej Eucharystii w szeregi stowarzyszeń przyjęto nowych członków - do KSM-u 12 młodych, zaś w szeregi Akcji Katolickiej 32 osoby. Przed złożeniem ślubowania kandydaci uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych oraz w rekolekcyjnych dniach skupienia.

Członkowie KSM-u przed biskupem przyrzekali "kochać Boga i szerzyć Królestwo Chrystusowe w swej duszy, w swej rodzinie oraz w swym środowisku, służyć czynnie Kościołowi i Ojczyźnie, kształtować swój umysł, wolę i serce". Natomiast członkowie Akcji Katolickiej odnowili zawierzenie Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej liczy 38 oddziałów, w których zrzeszonych jest ponad 500 osób i podlega bezpośrednio bp. Krzysztofowi Nitkiewiczowi. Opiera swoją formację i działalność na Piśmie Świętym, nauczaniu Kościoła, wskazaniach papieża, Konferencji Episkopatu Polski i jej programach duszpasterskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Nitkiewicz: Królestwo Boże budujemy razem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.