Bp Nitkiewicz zwraca uwagę księży na ochronę dzieci przed nadużyciami seksualnym

Bp Nitkiewicz zwraca uwagę księży na ochronę dzieci przed nadużyciami seksualnym
(fot. youtube.com / Maskacjusz)
2 lata temu
KAI / ms

Na działania dotyczące ochrony dzieci i młodzieży przed nadużyciami seksualnymi - zwrócił uwagę księżom dziekanom bp Krzysztof Nitkiewicz podczas spotkania, które odbyło się 15 marca w Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Przybliżając główne tematy ostatniego posiedzenia plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, biskup zaapelował do księży o większą czujność i prewencję, zwracając jednocześnie uwagę na potrzebę otoczenia osób pokrzywdzonych troskliwą opieką.

- W tych sprawach, ale również w innych, musimy ze sobą bardzo ściśle współpracować. Nie chcę robić niczego bez księży, ale również i wy nie róbcie niczego na własną rękę, wbrew prawu kanonicznemu oraz zasadom obowiązującym w diecezji. Musimy być jedno w Chrystusie i między sobą. Jedno w tym co dobre, i w przeciwstawianiu się temu, co złe - wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz.

Hierarcha przypomniał również o obowiązkach związanych z ochroną danych osobowych oraz o potrzebie roztropności i nieskazitelnego zachowania księży w internecie. Poinformował także o planach ustanowienia Nagrody Dobrego Drzewa "Arbor Bona", która będzie wręczana w trzech kategoriach: ewangelizacja, działalność charytatywno-społeczna oraz świadectwo życia chrześcijańskiego.

Podczas dalszych obrad księży dziekanów ks. Marek Kumór, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa, przekazał informacje związane z planowanymi obchodami 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Sandomierzu, które odbędą się 9 czerwca na Błoniach Sandomierskich. Tego samego dnia w Sandomierzu przejdzie diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Zostanie zorganizowany także diecezjalny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II skierowany do dzieci i młodzieży.

W spotkaniu z księżmi dziekanami wzięli także udział: biskup senior Edward Frankowski, ks. Jerzy Dąbek, wikariusz generalny, ks. Roman Janiec, kanclerz oraz księża dyrektorzy wydziałów Kurii Diecezjalnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Nitkiewicz zwraca uwagę księży na ochronę dzieci przed nadużyciami seksualnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.