Bp Osnabrück: Poważne napięcia w episkopacie Niemiec

Bp Osnabrück: Poważne napięcia w episkopacie Niemiec
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

- Wiosenne zgromadzenie plenarne niemieckich biskupów, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Dreźnie, było jedną z najtrudniejszych konferencji episkopatu, którą przeżyłem w moim długim okresie pełnienia posługi biskupiej - powiedział wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec bp Franz-Josef Bode z Osnabrück.

Hierarcha wyjaśnił, że w Dreźnie wyraźnie odczuwalne było silne napięcie między spotkaniami podczas listopadowej wizyty ad Limina w Rzymie, a także listami wystosowanymi przez Stolicę Apostolską, a postulatami, które mają być sformułowane podczas planowanego na koniec bieżącego tygodnia piątego zgromadzenia plenarnego drogi synodalnej we Frankfurcie.

- Doprowadziło to nas do bardzo poważnych i głębokich dyskusji i pokazało różnorodność podejść i opinii – powiedział bp Bode. Jednocześnie zaznaczył, że stworzyło to okazję do „ćwiczenia się w synodalności, choć dość wymagającego, zarówno między Rzymem a nami w Niemczech, jak i między sobą”.

Dodał, że nadal pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi. - Możemy więc oczekiwać ekscytującego zgromadzenia synodalnego we Frankfurcie. Duch Święty będzie miał wiele do zrobienia – stwierdził wiceprzewodniczący niemieckiego episkopatu.

DEON.PL POLECA

Niedawno pięcioro delegatów zadeklarowało wycofanie się z procesu drogi synodalnej, ale wszyscy biskupi nadal w nim uczestniczą, nawet jeśli niektórzy z nich odrzucają jej decyzje.

72 letni bp Franz-Josef Hermann Bode jest biskupem od 1991 roku, ordynariuszem Osnabrück od 1995 roku i zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec (DBK) od 2017 roku.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Bp Osnabrück: Poważne napięcia w episkopacie Niemiec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.