Bp Pindel do osób konsekrowanych: zaproście młodych do Kościoła

Bp Pindel do osób konsekrowanych: zaproście młodych do Kościoła
(fot. Adam Sobel / youtube.com)
KAI / pk

Na to, jak ważne jest towarzyszenie młodym rozpoznającym swoje powołanie zwrócił uwagę bp Roman Pindel podczas liturgii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

Bp Pindel w asyście kilkunastu kapłanów przewodniczył 2 lutego Eucharystii z okazji święta Ofiarowania Pańskiego i Dnia Życia Konsekrowanego.

W homilii bp Pindel odwołał się do listu, jaki z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego napisał bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Zdaniem bp. Pindla, obecne w liście wezwanie do towarzyszenia młodym na drodze wiary i zachęta do obecności osób konsekrowanych w codzienności ludzi młodych wydaje się być tematem niezwykle aktualnym.

"Człowiek młody z wielkim trudem rozpoznaje swoje powołanie. Obserwujemy to przyglądając się procesowi przyjmowania do zakonów i zgromadzeń. Młody człowiek z lękiem podejmuje decyzje i musi pokonać wiele trudności i uprzedzeń związanych z jego domem i osobistym życiem. Musi wiele pokonać, aby zapukać do furty klasztornej" - dodał i podkreślił, że biskup odpowiedzialny z ramienia episkopatu za życie konsekrowane w Polsce zachęca osoby konsekrowane "do większej otwartości i swoistej ofensywy w towarzyszeniu i zaproszeniu osób młodych w Kościele".

Pod koniec liturgii biskup wręczył listy gratulacyjne siostrom i księżom zakonnym obchodzącym okrągłe jubileusze - 70-lecia, 65-lecia, 60-lecia, 40-lecia, 50-lecia, 25-lecia ślubów zakonnych. Hierarcha udzielił także błogosławieństwa apostolskiego.

W bielskiej świątyni modliło się około stu sióstr zakonnych ze zgromadzeń działających na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Obecni byli przełożeni zgromadzeń i instytutów zakonnych oraz stowarzyszeń apostolskich, które funkcjonują na Podbeskidziu. Uczestnicy liturgii przeszli w procesji ze świecami wokół świątyni, odnowili także śluby i przyrzeczenia zakonne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Pindel do osób konsekrowanych: zaproście młodych do Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.