Bp Pindel do polityków: odważcie się być świętymi

Bp Pindel do  polityków: odważcie się być świętymi
(fot. youtube.com)
KAI / ml

Odwagi bycia świętymi życzył samorządowcom i parlamentarzystom z Podbeskidzia bp Roman Pindel.

Ordynariusz bielsko-żywiecki przewodniczył 11 stycznia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej Eucharystii z udziałem ponad stu przedstawicieli władz różnych szczebli, którzy po liturgii uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w gmachu kurii diecezjalnej.
W modlitwie i spotkaniu z biskupem brali udział: przedstawiciel rządu, minister Stanisław Szwed, który odczytał skierowany do uczestników opłatka list z życzeniami pochodzącej z terenu diecezji bielsko-żywieckiej premier Beaty Szydło, posłowie i senatorowie z regionu, prezydenci, burmistrzowie, starostowie kilku powiatów Śląska i Małopolski, radni, wójtowie i sołtysi z terenu całej diecezji. 
Bp Pindel nawiązując do niedawnej beatyfikacji pochodzącego z Żywiecczyzny o. Michała Tomaszka, życzył samorządowcom i politykom, by odważyli się być świętymi. 
- Niekoniecznie wszyscy muszą być męczennikami, ale można być przecież świętym wyznawcą, człowiekiem zaangażowanym w samorząd, politykę. Próbujcie w swoim życiu przełamać to przekonanie, że polityka jest brzydka, a w samorządach dokonuje się tylko prywata. Spróbujecie w swoim życiu podjąć takie działanie, takie decyzje, żeby osobiście zasłużyć na to, iż może już mój następca drugi lub trzeci któregoś tu państwa wyniesie na ołtarze - podkreślił biskup.
Duchowny odwołując się do wygłoszonej wcześniej w kościele homilii, zaapelował także o życie według powołania, by, jak zaznaczył w kazaniu, podsumować na końcu swe życie "w kategorii wielkiego pokoju serca". Biskup dodał, że kluczowym momentem, który doprowadzić może do takiego spełnionego życia jest uczciwa odpowiedź na pytanie, co jest moim powołaniem, misją społeczną i zadaniem życiowym.
- Zwłaszcza jeżeli mam do zrobienia coś więcej niż zarobić pieniądze na utrzymanie rodziny, niż wychować, niż troszczyć się o ognisko domowe - coś więcej. Chodzi o to też, żeby to mnie i mojej rodziny nie zniszczyło, żeby to sprawiło, że rzeczywiście kawałek ziemi, jakaś grupa, wobec której mam zobowiązanie, powołanie, żyła bliżej królestwa Bożego - powiedział.
W imieniu grupy reprezentującej diecezjalne duszpasterstwo samorządowców i parlamentarzystów życzenia świąteczne złożył Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wiceminister pochwalił tę propozycję duszpasterską i zachęcił innych do formacyjnych spotkań organizowanych przez diecezjalnego duszpasterza tej grupy ks. Marka Studenskiego. 
Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult podczas spotkania odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa w Betlejem.
Duszpasterstwo diecezji bielsko-żywieckiej proponuje parlamentarzystom i samorządowcom rodzaj formacji oraz pragnie nieść wsparcie duchowe osobom pełniącym istotne funkcje społeczne. Jednym z najważniejszych zadań tego duszpasterstwa jest integracja osób zaangażowanych w moderowanie życia społecznego z Kościołem lokalnym.
W ramach duszpasterstwa odbywają się dwa razy w roku spotkania formacyjne, doroczne rekolekcje zamknięte, coroczna pielgrzymka do jednego z sanktuariów diecezji oraz spotkanie opłatkowe.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Pindel do polityków: odważcie się być świętymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.