Bp Pindel: jak najczęściej błogosławcie dzieci

Bp Pindel: jak najczęściej błogosławcie dzieci
(uroczysko.net.pl / Foter / CC BY)
KAI / rj

Jak najczęściej błogosławcie swoje dzieci, bo to znaczy dobrze im życzyć - zachęcał bp Roman Pindel, który 19 maja odwiedził Przedszkole Katolickie im św. Rodziny w Bielsku-Białej.

- Jak najczęściej błogosławcie swoje dzieci, bo to znaczy dobrze im życzyć - zachęcał bp Roman Pindel, który 19 maja odwiedził Przedszkole Katolickie im św. Rodziny w Bielsku-Białej. Wspólnie z rodzicami, kadrą pedagogiczną i przedstawicielami zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego ordynariusz bielsko-żywiecki obejrzał program artystyczny poświęcony rodzinie w wykonaniu maluchów i starszaków z placówki w głównej siedzibie przedszkola. Biskup wspólnie z rodzicami udzielił indywidualnego błogosławieństwa każdemu z maluchów.

Hierarcha zachęcił, by błogosławić dziecku jak najczęściej, bo to oznacza także gest życzliwości.

- Błogosławmy swym dzieciom czy to znakiem krzyża na czole, czy też kładąc na główkę dziecka rękę. W ten sposób prosimy Boga o to, by obdarzał dziecko tym, co najlepsze, co jest mu najbardziej potrzebne - zachęcał duchowny, po czym sam pobłogosławił każdą rodzinę.

Dyrektor placówki Wiesława Żuchowska przypomniała, że misją przedszkola prowadzonego przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe jest wychowywanie młodego pokolenia w duchu moralności chrześcijańskiej oraz upowszechnienie idei rodziny opartej na wartościach katolickich.

- Nie jest to sprawa łatwa, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy utrudniony jest kontakt z rodziną. Rodzice są dziś zabiegani. Nie oznacz to, że mniej się troszczą o własne dzieci lub że je mniej kochają. To jest nieprawda. Dzisiejsi rodzice są bardzo odpowiedzialni i troszczą się o to, żeby ich pociechy miały odpowiednie środowisko do wzrastania - zauważył pedagog.

Mec. Andrzej Sikora, prezes zarządu KSO, podkreślił z kolei, że działalność stowarzyszenia koncentruje się obecnie na prowadzeniu przedszkola i formowaniu duchowym na pierwszym etapie katolickiej edukacji.

Przedszkole istnieje od 22 lat. Początkowo funkcjonowało w salkach parafialnych kościoła pw. NMP Królowej Polski, potem w wydzielonej części jednej z bielskich szkół publicznych. Teraz dwa oddziały przedszkola, do których w sumie uczęszcza 81 dzieci, działają w budynku, w którym niegdyś mieściła się plebania parafii Trójcy Przenajświętszej oraz przy parafii św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Pindel: jak najczęściej błogosławcie dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.