"Najdoskonalsza uczennica naszego Zbawiciela"

"Najdoskonalsza uczennica naszego Zbawiciela"
(fot. diecezja.bielsko.pl)
5 lat temu
KAI / ml

Do odkrywania i korzystania ze wstawiennictwa Matki Bożej - "najdoskonalszej uczennicy i najdoskonalszego stworzenia - zachęcił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel w orędziu noworocznym do wiernych.

Duchowny przewodniczył 1 stycznia Mszy św. w kościele pw. św. Jan Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. Orędzie i pasterskie błogosławieństwo hierarcha przekazał podczas transmisji radiowej i internetowej.
Bp Pindel zaznaczył, że obchodzona dziś przez Kościół uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki przypomina, że właśnie przez Maryję Syn Boży przyszedł na świat. Dodał, że wspominany w Nowy Rok tytuł Maryi jest najważniejszy ze wszystkich godności, jakie Jej przypisujemy.
- Ona jest najdoskonalszą uczennicą i najdoskonalszym stworzeniem, od Niej i od Jej zgody zaczęła się epoka odkupienia. Ona jest też pierwszą, która uwierzyła i przekonywała uczniów, aby uwierzyli w Jezusa. Ona jako pierwsza najpełniej korzysta z łaski związanej z przyjściem na świat naszego Zbawiciela - dodał.
Hierarcha podkreślił, że Maryja jest znakiem wypełnienia Bożych obietnic, pełni czasów. Zauważył, że to Bóg jako pierwszy wybrał, wyróżnił i zaufał tej kobiecie z Nazaretu - powierzył Jej Syna Bożego, aby Go nosiła pod sercem, aby Go karmiła, wychowywała i towarzyszyła, dopóki nie stanie się dorosłym człowiekiem.
- To dzięki Niej, Jezus mógł zaznać ciepła domu, miłości matki, poznać, co to znaczy mieć najbliższą kobietą w swoim życiu, dopóki mężczyzna nie znajdzie swej drugiej połowy - zauważył biskup, nawiązując do Listu św. Pawła do Galatów, gdzie Apostoł Narodów pisze między innymi o wyjątkowej roli Maryi.
Biskup przypomniał, że tytuł Matki, jaką Bóg daje tej jedynej i niepowtarzalnej kobiecie, odwołuje się do najważniejszej godności Maryi. 
- Gdybyśmy w żadnym Piśmie ani w tradycji ustnej nie zachowali imienia Maryi, to i tak z szacunkiem moglibyśmy mówić o Niej: to ta kobieta, która przyniosła na świat, porodziła Syna Bożego. I tak trzeba byłoby dzielić ten czas istnienia i dziejów świata od tego momentu przed i po - kiedy to Bóg posłał Swego Syna na świat - dodał.
Liturgię w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i w Światowym Dniu Modlitwy o Pokój wspólnie z ordynariuszem celebrowali kapłani pracujący dla diecezjalnego Radia "Anioł Beskidów" oraz związani z komorowicką wspólnotą parafialną.
Biskup bielsko-żywiecki odwiedził też studia i pomieszczenia redakcyjne radia diecezjalnego, błogosławiąc wszystkim, którzy uczestniczą w dziele ewangelizacji na falach eteru. Wziął udział w audycji na żywo, podczas której pytania o jego posługę w Kościele diecezjalnym zadawali dziennikarze "Anioła Beskidów", "Gościa Niedzielnego" i Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Najdoskonalsza uczennica naszego Zbawiciela"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.