Bp Pindel: wiara to dowód na miłość Boga

Bp Pindel: wiara to dowód na miłość Boga
(fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka / youtube.com)
KAI / ps

Na różne rozumienia wiary – takiej, która zbawia, tej stanowiącej relację człowieka do Boga, szczególny charyzmat oraz treść wypełniającą czyjeś przekonania – zwrócił uwagę bp Roman Pindel podczas rozważań wieczornych 30 stycznia br. Komentując fragment z Listu do Hebrajczyków (Hbr 11, 1-2. 8-19) poświęcony ukazaniu, w jaki sposób wiara Abrahama jest dla wyznawcy Chrystusa wzorem, duchowny wskazał na dość „zaskakujące” i oryginalne sformułowanie autora listu.

Przywołując słowa Pawła – „Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy. To dzięki niej przodkowie otrzymali świadectwo” – biskup wyjaśnił, że w świetle tego rozumienia dzięki wierze człowiek ma swoiste „poręczenie od Boga, że tak się stanie, że tak będzie”. Zauważył jednocześnie, że dla autora listu wiara jest swoistym uzasadnieniem niewidzialnej rzeczywistości, kluczem do jej zrozumienia. „Wiara jest dowodem na to, jaki jest Bóg, co dla mnie przygotował, jak bardzo mnie miłuje, jak bardzo warto odpowiedzieć miłością na miłość Boga” – zaznaczył.

DEON.PL POLECA„Ta wiara, która jest relacją z Bogiem, jeśli jest, wpływa na moje życie, jest dowodem, noszonym we mnie, tego, czego nie mogą widzieć, a w co wierzę dzięki temu darowi” – dodał i przypomniał inne napomnienie Apostoła, że bez wiary nie można się podobać Bogu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Pindel: wiara to dowód na miłość Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.