Bp Piotrowski: idąc w Marszu dla Życia i Rodziny dajemy świadectwo

Bp Piotrowski: idąc w Marszu dla Życia i Rodziny dajemy świadectwo
Depositphotos.com (167001404)
KAI / pzk

W Kielcach Marsz dla Życia i Rodziny zaplanowany jest na niedzielę, 23 czerwca. Będzie to okazja, by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę – pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski, zapraszając na wydarzenie. Marsz odbędzie się pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”.

„Szczególnie w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie po raz kolejny poruszany jest temat legalizacji zabijania dzieci w łonach matek, potrzeba naszego głosu i świadectwa” – podkreśla biskup kielecki.

DEON.PL POLECA

Informuje o przebiegu Marszu dla Życia i Rodziny, który jest organizowany przez ruchy i stowarzyszenia katolickie. Rozpocznie się on Mszą św. w bazylice katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny.

„Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny” – pisze bp Jan Piotrowski. Podczas tej edycji wydarzenia organizatorzy chcą wskazać na bardzo ważną rolę ojca w rodzinie. Odbędzie się także też kwesta na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Kielcach. Starostą Marszu jest Włodzimierz Rybczyński, reprezentujący wspólnotę Domowego Kościoła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wiktoria Gische

My, kobiety, chcemy realizować marzenia!

Świat odżywa i życie w Krakowie znowu nabiera tempa. W roku 1921 tragiczna przeszłość powoli staje się nieprzyjemnym wspomnieniem. Jednak nie dla wszystkich.

Nieoczekiwana wiadomość burzy życie Stefanii. Wojna się...

Skomentuj artykuł

Bp Piotrowski: idąc w Marszu dla Życia i Rodziny dajemy świadectwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.