Bp Piotrowski zachęca wiernych diecezji kieleckiej do szczepień

Bp Piotrowski zachęca wiernych diecezji kieleckiej do szczepień
(fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0)
KAI / jb

Ordynariusz diecezji kieleckiej bp Jan Piotrowski zachęca księży, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, aby skorzystali z propozycji wojewody świętokrzyskiego, który zorganizował w lipcu akcję "Zaszczep się w wakacje”. Biskup zaznaczył, że szanuje wolność wyboru każdej osoby.

 

W komunikacie opublikowanym na stronie diecezji kielecki hierarcha przypomina, że "troska o zdrowie obywateli jest obowiązkiem państwa".

"Zachęcam czcigodnych księży, osoby konsekrowane i wiernych świeckich naszej diecezji, szanując wolność wyboru każdej osoby, aby skorzystać z tych możliwości, jakie daje w tym zakresie propozycja wojewody świętokrzyskiego" – napisał bp Piotrowski.

Od 12 do 16 lipca, w godz. od 8.00 do 18.00, akcja szczepień będzie odbywała się przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Chętni będą mogli przyjąć szczepionkę jednodawkową Johnson & Johnson – poinformował w mediach społecznościowych urząd wojewódzki.

W odpowiedzi na apel ministra zdrowia i po rozmowach Adama Niedzielskiego z sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski bp. Arturem Mizińskim 8 lipca przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wydał oświadczenie, w którym wskazał, że "szczepienia przeciw COVID-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw".

Podkreślił, że "decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego, ale szczepienie powinno być dobrowolne". Zapewnił jednocześnie, że "Kościół, będąc w kontakcie z właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi, wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości wiernych w kwestii szczepień".

Przewodniczący KEP zaznaczył również, że "Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się". 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
24,43 zł
34,90 zł

Mamy głos! My również jesteśmy Kościołem i jesteśmy za niego odpowiedzialni!

Coraz więcej osób ma wrażenie pogłębiającego się kryzysu w Kościele. Skandale związane z  ukrywaniem przypadków pedofilii, zadziwiające wypowiedzi części hierarchów i niezrozumiałe polityczne sojusze...

Skomentuj artykuł

Bp Piotrowski zachęca wiernych diecezji kieleckiej do szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.