Stolica Apostolska apeluje w ONZ o powszechny dostęp do szczepień

Stolica Apostolska apeluje w ONZ o powszechny dostęp do szczepień
(fot. unsplash.com)
KAI / jb

Stolica Apostolska ponownie zaapelowała o powszechny dostęp do szczepień na COVID-19. Tym razem miało to miejsce na forum oenzetowskiej Rady Praw Człowieka.

Watykański dyplomata wystosował gorący apel o międzynarodową solidarność, która, jak podkreślono, jest dziś szczególnie potrzebna, jeśli mamy wyjść silniejsi z obecnej pandemii COVID-19.

Papieski przedstawiciel zauważył, że aktualny kryzys sanitarny sprzyja nie tylko rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale także wirusa indywidualizmu, stawiając prawa runku ponad wartością ludzkiego zdrowia. Ale „indywidualizm i egoizm nie prowadzą do wolności ani do równości - stwierdziła Stolica Apostolska - lecz raczej do konfliktów i obojętności na cierpienia innych”. Stąd pilna potrzeba stworzenia prawnych i etycznych podstaw dla międzynarodowej solidarności, aby ułatwić jej realizację.

W tym kontekście Stolica Apostolska wezwała państwa i instytucje międzynarodowe do współpracy w celu uchylenia praw własności intelektualnej z myślą o powszechnym dostępie do szczepionek i terapii przeciw COVID-19.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Stolica Apostolska apeluje w ONZ o powszechny dostęp do szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.