Bp Ryś: "Miłosierdzie musi być wydarzeniem!"

Bp Ryś: "Miłosierdzie musi być wydarzeniem!"
(fot. Cancre / KamilQue / Wikimedia Commons / GFDL)
KAI / pk

Miłosierdzie nie może być tylko orędziem, ono musi być wydarzeniem! - podkreślił w rozmowie z KAI bp Grzegorz Ryś. Zdaniem przewodniczącego Zespołu Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, właśnie na ten aspekt chce zwrócić uwagę papież Franciszek, zapowiadając Rok Miłosierdzia. Ten nadzwyczajny rok jubileuszowy w Kościele rozpocznie się 8 grudnia br. - w 50. rocznicę zakończenia Soboru Watykańskiego II i potrwa do 20 listopada 2016 r.

"Drodzy bracia i siostry, często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego" - powiedział w piątek podczas nabożeństwa pokutnego Franciszek. "I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia. Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: «Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny» (Łk 6, 36)" - oświadczył papież.

DEON.PL POLECA
- Bardzo się cieszę na Rok Miłosierdzia. Gdyż miłosierdzie nie może być tylko orędziem; ono musi być wydarzeniem! Jeśli go doznamy, to wtedy sami możemy stać się miłosierni - podkreśla w rozmowie z KAI bp Ryś.

Jubileusz Miłosierdzia rozpocznie się otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra. Na początku tego roku Franciszek powiedział: “To jest czas miłosierdzia. Ważne jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych sfer społecznych. Naprzód!".

DEON.PL POLECA

Bp Ryś:

Mama Bpa Grzegorza, kiedy usłyszała o tym tytule, powiedziała mu, że chyba zwariował...
Wnikliwe i odkrywcze komentarze do tych fragmentów Ewangelii, w których Bóg odsłania swoje 
miłosierne oblicze, a człowiek nie zawsze potrafi spojrzeć Mu w oczy. Gorszy się miłosierdziem.

>> zdobądź swój egzemplarz już za 16,99 zł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Ryś: "Miłosierdzie musi być wydarzeniem!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.