Bp senior legnicki Zbigniew Kiernikowski trafił do szpitala

Bp senior legnicki Zbigniew Kiernikowski trafił do szpitala
Fot. Episkopat News
PAP/mk

Jak poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski bp senior Zbigniew Kiernikowski, były ordynariusz legnicki i siedlecki, trafił dziś do szpitala w Legnicy.

Ordynariusz diecezji legnickiej bp Andrzej Siemieniewski poprosił duchowieństwo i wiernych o modlitwę w intencji bpa seniora Zbigniewa Kiernikowskiego, który przebywa w szpitalu w Legnicy - poinformowało w piątek biuro prasowe Episkopatu Polski.

"Zwracam się z prośbą do duchowieństwa diecezji legnickiej, wszystkich zgromadzeń zakonnych, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich o modlitwę w intencji bp. seniora Zbigniewa Kiernikowskiego, który przebywa w szpitalu, w Legnicy" - napisał w komunikacie ordynariusz legnicki bp Andrzej Siemieniewski.

Bp Kiernikowski kierował diecezją siedlecką w latach 2002 -2014. Od 2014 r. do 2021 roku był biskupem legnickim.

W czerwcu ub.r. Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące zaniedbań bpa Zbigniewa Kiernikowskiego ws. nadużyć seksualnych wobec osoby małoletniej, gdy kierował diecezją siedlecką.

"Po zakończeniu tego postępowania, mając na uwadze również trudności w zarządzaniu diecezją legnicką, bp Zbigniew Kiernikowski złożył rezygnację z pełnienia swojej posługi, przyjętą przez Ojca Świętego" - podano w komunikacie archidiecezji.

Bp Zbigniew Kiernikowski otrzymał święcenia kapłańskie na początku lat 70. Jest profesorem nauk teologicznych. W 2002 r. papież Jan Paweł II mianował ks. prał. Kiernikowskiego biskupem siedleckim. Decyzją papieża Franciszka w 2014 r. został przeniesiony na urząd biskupa diecezji legnickiej.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
30,03 zł
42,90 zł

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Bp senior legnicki Zbigniew Kiernikowski trafił do szpitala
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.