Bp Solarczyk modlił się w intencji pobitego ks. Adama Myszkowskiego

Bp Solarczyk modlił się w intencji pobitego ks. Adama Myszkowskiego
Fot. depositphotos.com
KAI /kb

Wieczorem, 3 marca biskup radomski Marek Solarczyk modlił się wieczorem, 3 marca w intencji ks. prałata Adama Myszkowskiego, proboszcza parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu, który w ciężkim stanie  przebywa w szpitalu w Łodzi.

- Gromadzimy się w świątyni, aby zawierzać Bogu i Jego mocy naszego księdza proboszcza ks. Adama, prosząc o łaskę zdrowia, szybki powrót do pełni sił. To trudne doświadczenie, pełne cierpienia dla niego, ale i wielkiego duchowego i życiowego trudu dla każdego z nas, niech przyniesie obfite Boże, duchowe owoce - powiedział bp Solarczyk, witając zgromadzonych na Eucharystii w sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela.

DEON.PL POLECA
W homilii kapłan modlił się o zdrowie dla kustosza miejscowego sanktuarium. - Dlaczego tu jesteśmy? Dlaczego w taki sposób to przeżywamy? Bo wierzymy, że w tej duchowej łączności jesteśmy z nim, a on jest z nami. Prosimy, aby ta tajemnica ran, tego bólu, głowy naszego kapłana ks. Adama przez Ciebie Boże była uleczona! Gdzie jak nie tutaj? Gdzie jak nie przed Chrystusem Cierniem Ukoronowanym mamy o to prosić? Mamy w to wierzyć, chcemy w to wierzyć i w to wierzymy! Niech to będzie naszą intencją, niech to będzie naszą mocą! Niech to będzie tym doświadczeniem, które przeżywając razem prosimy, aby Bóg nas zjednoczył, aby Bóg nas umocnił. Aby Bóg ks. Adama uzdrowił - mówił biskup radomski.

Wtorkowego wieczora Ks. Myszkowski wraz z wikarym poszli zamknąć bramy wjazdowe na teren kościoła i plebani. To właśnie przy jednej został napadnięty. - Kiedy wróciłem już zastałem ks. proboszcza w stanie ciężkim - mówi ks. Rafał Grzywacz, wikariusz parafii. Policja zatrzymała mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą.

DEON.PL POLECA

W środę po południu rzeczniczka opoczyńskiej policji Barbara Stępień przyznała, że analiza zebranych dowodów wskazuje na udział osób trzecich w tej sprawie. Poinformowano także o zatrzymaniu mężczyzny, który może mieć związek z napaścią na ks. Myszkowskiego.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz

Jestem bowiem o was zazdrosny Boską zazdrością (2 Kor 11,2).

Zazdrość, pożądanie, chęć posiadania tego, czego dostać nie możemy – to uczucia towarzyszące ludziom od zawsze. Czy jednak istnieje „dobra” zazdrość skłaniająca do zdrowej rywalizacji,...

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk modlił się w intencji pobitego ks. Adama Myszkowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.