Bp Solarczyk o Janie Pawle II: nie wystarczy zatrzymać się na wspomnieniach

Bp Solarczyk o Janie Pawle II: nie wystarczy zatrzymać się na wspomnieniach
(fot. youtube.com)
KAI / ml

Odchodząc z tego świata Jan Paweł II pokazał, że ludzkie życie nie kończy się wraz ze śmiercią - zwrócił uwagę bp Marek Solarczyk.

W wigilię dwunastej rocznicy odejścia do nieba Ojca Świętego biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej wprowadził relikwie papież do kościoła św. Mikołaja w Dobrem koło Mińska Mazowieckiego.
Przywołując w czasie mszy św. postać św. Jana Pawła II bp Solarczyk podkreślił wartość papieskiego nauczania. - Nie wystarczy zatrzymać się tylko na wspomnieniach, naszym obowiązkiem jest przede wszystkim poznać nauczanie Ojca Świętego, a więc jego encykliki, adhortacje, listy, homilie i podjąć staranie by je zacząć wypełniać. Zwłaszcza jego słowa, które wypowiedział w czasie swoich pielgrzymek do Ojczyzny to swoisty testament, który zostawił nam Polakom - podkreślił duchowny.
Zwrócił uwagę, że kolejna rocznica odejścia św. Jana Pawła II to również pytanie o nasz stosunek do Boga. - Mówiąc, że on przeszedł do 'Domu Ojca' nie zapominajmy, że my również zmierzamy w tym samym kierunku, że ludzkie istnienie nie kończy wraz ze śmiercią. Warto zatem zastanowić się: Jak wygląda nasze życie? Kim dla nas jest Bóg? Czy rzeczywiście pragniemy się z Nim spotkać? Czy tęsknimy za Chrystusem? i w końcu - Czy traktujemy Boga jako naszego Ojca? - zachęcał do refleksji bp Solarczyk.
Przypomniał, że świętość którą osiągnął Jan Paweł II jest powołaniem każdego chrześcijanina. - Bez niej trudno mówić o tajemnicy nieba, a więc tego co nazywamy szczęściem wiecznym - powiedział duchowny.
Aby uczcić godzinę odejścia papieża, przed pomnikiem upamiętniającym osobę św. Jana Pawła II złożono kwiaty.
DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk o Janie Pawle II: nie wystarczy zatrzymać się na wspomnieniach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.