Bp Solarczyk otrzymał nową misję w ramach KEP

Bp Solarczyk otrzymał nową misję w ramach KEP
(fot. youtube.com)
KAI / pz

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk został mianowany nowym delegatem KEP ds. działalności w Polsce stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Postanowili tak biskupi zgromadzeni na 366. zebraniu plenarnym Episkopatu.

Bp Solarczyk zastąpił na tym stanowisku abp. Wiktora Skworca. Nawiązując do trudnej sytuacji chrześcijan w krajach Bliskiego Wschodu powiedział, że jako wyznawcy Chrystusa nie możemy pozostawać obojętni na los naszych braci i sióstr, którzy umierają za wiarę.

"Często zapominamy, że Kościół ma wymiar powszechny, obejmuje bowiem swoim zasięgiem ludzi różnych narodowości i kultur, tak więc wraz z tymi, którzy są oddalenia od nas setki, a nawet dziesiątki tysięcy kilometrów, tworzymy wspólnotę. Jeśli więc nasze serca pozostaną wrażliwe na drugiego człowieka, wówczas znajdziemy właściwe formy pomocy i dotarcia do tych, którzy potrzebują naszego wsparcia" - zauważył bp Solarczyk.

Dodał, że "co prawda nie każdy dysponuje dużymi środkami materialnymi, które może przeznaczyć na wsparcie innych, ale każdy może się modlić za drugiego człowieka, czy ofiarować za niego swoje cierpienie".

W przypadające 7 października wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, Papieskie stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" ogłosiło Międzynarodowy Dzień Modlitwy Różańcowej o pokój na Bliskim Wschodzie. Przebiegał on pod hasłem "Prześladowani, ale nigdy niezapomniani".

- Biorąc pod uwagę historię Bitwy pod Lepanto z 7 październik 1571 r., gdy wojska całego ówczesnego chrześcijańskiego świata wsparte modlitwą różańcową tysięcy wiernych rozgromiły armię turecką, możemy być pewni, że Bóg wkraczając w historię świata, zawsze wygrywa. Możemy zatem być Mu wdzięczni, że w tak spektakularny sposób objawia swoją moc i troskę o wspólnotę wierzących w Chrystusa - powiedział bp Solarczyk.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w 2014 r. przekazało chrześcijanom w Iraku już 2 mln euro, w tym Sekcja Polska 400 tys. euro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk otrzymał nową misję w ramach KEP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.