Bp Solarczyk zaapelował do kapłanów po pożarze parafii w Majdowie

Bp Solarczyk zaapelował do kapłanów po pożarze parafii w Majdowie
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
Wtorek, 15:00
KAI /kb

Pożar, który nawiedził parafię w Majdowie spowodował spore straty. O pomoc w tej sprawie do kapłanów zwrócił się bp Marek Solarczyk.

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 kwietnia. Przed południem strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru na plebanii w Majdowie. Ogień pojawił się na nieużytkowanym poddaszu.

Spłonęła część elewacji drewnianego budynku. Strażacy musieli skuć tynki, by nie doszło do kolejnego pożaru. W akcji gaszenia ognia uczestniczyło 12 jednostek Państwowej i Ochotniej Straży Pożarnej.

W komunikacie biskup Marek Solarczyk zachęcił księży do wsparcia parafii w Majdowie koło Szydłowca. Czytamy w nim, że "drewniany budynek, odnowiony pieczołowicie przed 20 laty, został znacznie zniszczony".

Także część wyposażenia i rzeczy księdza proboszcza nie nadaje się do użytku. Biskup informuje, że służby ustalają jeszcze przyczynę zdarzenia a ubezpieczyciel prowadzi czynności w celu sprawnej i rzetelnej likwidacji powstałych szkód.

- Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili słowa otuchy Księdzu Markowi, bądź też zadeklarowali pomoc. Jednocześnie pragnę zachęcić księży do materialnego wsparcia wspólnoty i księdza Marka Maciążka, czy to bezpośrednio, czy też poprzez wpłatę dobrowolnej ofiary na rachunek bankowy - czytamy w komunikacie.

Datki dla parafii należy wpłacać na konto parafialne, w banku BNP Paribas, nr rachunku 67 1600 1462 1837 4070 4000 0001. Natomiast środki do dyspozycji księdza proboszcza będą przyjmowane, do końca maja, na subkonto kurialne Funduszu Jedności Kapłańskiej, w banku PKO BP, nr rachunku 82 1020 4317 0000 5002 0276 5048, z dopiskiem: dla księdza Marka.

Również wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie zadeklarowali wsparcie przy odbudowie plebanii, która została zniszczona w wyniku pożaru.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
27,93 zł
39,90 zł

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk zaapelował do kapłanów po pożarze parafii w Majdowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.