Bp Solarczyk zachęca: 26 stycznia dniem postu i modlitwy

Bp Solarczyk zachęca: 26 stycznia dniem postu i modlitwy
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / kb

Biskup Marek Solarczyk zachęcił wiernych Kościoła radomskiego do odmawiana modlitwy i podjęcia postu w intencji Ukrainy. Komunikat ordynariusza radomskiego jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka. Modlitwy będą odmawiane w kościołach, jak również w zgromadzeniach zakonnych.

- W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka bardzo proszę, aby najbliższa środa (tj. 26 stycznia) była dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. Jednocześnie przesyłamy do duszpasterskiego wykorzystania tekst Apelu katolickich Biskupów Polski i Ukrainy - napisał bp Solarczyk w komunikacie do wiernych.

Bp Solarczyk zachęca do modlitwy i podjęcia postu w intencji Ukrainy

Polscy biskupi z niepokojem przyjęli informacje o tym, iż ostatnie serie rozmów między Rosją a Zachodem nie doprowadziły do porozumienia. W swoich wystąpieniach przywódcy wielu państw wskazują na zwiększanie presji ze strony rosyjskiej wobec Ukrainy, u której granic masowo gromadzone jest uzbrojenie i wojsko. Okupacja Donbasu i Krymu dowiodły, iż Federacja Rosyjska - naruszając suwerenność państwową i integralność terytorialną Ukrainy - odnosi się w sposób lekceważący do obowiązujących zasad prawa międzynarodowego.

Wskazano, że obecna sytuacja jest dla krajów Europy środkowo-wschodniej oraz całego kontynentu europejskiego wielkim zagrożeniem, które może zniszczyć dotychczasowy dorobek wielu pokoleń budujących pokojowy ład i jedność Europy.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
15,70 zł
22,42 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk zachęca: 26 stycznia dniem postu i modlitwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.