Bp Tomasik na Europejskim Spotkaniu Młodych

Bp Tomasik na Europejskim Spotkaniu Młodych
(fot. youtube.com)
5 lat temu
KAI / ml

Bp Henryk Tomasik weźmie udział w 38. Europejskim Spotkaniu Młodych w Walencji. Spotkanie, które rozpoczęło się wczoraj i potrwa do 1 stycznia. Najliczniejszą grupę narodową - trzy tysiące osób - stanowią Polacy.

Krajowy duszpasterz młodzieży przypomniał, że podczas spotkań organizowanych przez Wspólnotę Ekumeniczną z Taizé, młodzież modli się, wymienia się swoimi doświadczeniami i poznaje innych. Dodał, że młodemu pokoleniu potrzebna jest odwaga w wyznaniu wiary, w przyznawaniu do Chrystusa, w kształtowaniu siebie i środowiska w duchu Ewangelii. 
Podkreślił również, że ten rok jest także czasem nadziei na głębsze przeżycia tajemnicy miłosierdzia. 
- Pochylamy się nad tajemnicą Boga bogatego w miłosierdzie, który szuka człowieka. Chcemy kształtować siebie w duchu miłosierdzia. Mam nadzieję, że spotkanie ożywi wiarę młodych ludzi, przyczyni się do lepszego poznania własnej postawy wiary i zaowocuje pięknymi postawami miłosierdzia - powiedział biskup Tomasik. 
Tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych odbywa się w Walencji i przebiega pod hasłem "Odwaga miłosierdzia".
Europejskie spotkania młodych, organizowane przez Wspólnotę z Taizé, odbywają się od 1978 na przełomie starego i nowego roku, każdorazowo w innym mieście naszego kontynentu.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Tomasik na Europejskim Spotkaniu Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.