Bp Tomasik: solidarność z pielęgniarkami

Bp Tomasik: solidarność z pielęgniarkami
(fot. youtube.com)
KAI / jm

Bp Henryk Tomasik solidaryzuje się z protestującymi pielęgniarkami i położnymi. W Radiu Plus Radom powiedział, że konieczne są rozwiązania strukturalne tej grupy zawodowej. W całym kraju trwa pogotowie strajkowe pielęgniarek i położnych.

- Widzimy potrzebę rozwiązań strukturalnych. Pielęgniarki i salowe to osoby, które pracują dla chorych. Byłoby dobrze, gdyby miały odpowiednie wynagrodzenie. Te osoby mają swoje rodziny, dzieci i często mają kłopoty z rozwiązaniem wielu problemów materialnych w rodzinie.

Kolejny raz widzimy potrzebę poważnych rozwiązań strukturalnych, także dotyczących samych Polaków - mówił bp Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

W całym kraju trwa pogotowie strajkowe pielęgniarek i położnych. Środowisko pielęgniarek domaga się 1500 zł podwyżki do podstawy wynagrodzenia - chce tego w trzech transzach po 500 zł przez 3 lata.

DEON.PL POLECA

Dotychczas pod petycją zawierającą apel do rządu i parlamentarzystów o "podjęcie natychmiastowych działań w celu opracowania i wdrożenia programu zabezpieczenia społeczeństwa w świadczenia realizowane przez pielęgniarki i położne" podpisało się ponad 100 tys. osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Tomasik: solidarność z pielęgniarkami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.