Bp Włodarczyk: nurty ideologiczne, chcą podważyć zamysł Boży

Bp Włodarczyk: nurty ideologiczne, chcą podważyć zamysł Boży
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / kb

- Każdy z nas potrzebuje budowania więzi oraz relacji między sobą i Bogiem” – mówił w bydgoskim kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk.

Świątynia była miejscem modlitwy, która zainaugurowała rok akademicki w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

DEON.PL POLECA
– Chcemy wobec tej uczelni złożyć podziękowanie za to, że nie tylko daje wiedzę. Również za to, że podejmuje troskę, by student odkrywał prawdę o sobie i otaczającym go świecie. By poprzez edukację i wychowanie odkrywał swoją tożsamość, kim jest, czyli dokładnie skąd się wziął oraz dokąd zmierza – mówił biskup, wyrażając wdzięczność wobec władz, kadry, pracowników, studentów i wszystkich wspierających misję KPSW.

Bp Włodarczyk: nurty, zwłaszcza ideologiczne, chcą podważyć zamysł Boży

Zaraz potem bp Krzysztof Włodarczyk zauważył, że odczytane wcześniej słowo Boże, stawia w centrum małżeństwo i rodzinę. – Dzisiaj trwa dyskusja nad tym, jak ma wyglądać podstawowa wspólnota społeczna. Różne nurty, zwłaszcza ideologiczne, chcą podważyć zamysł Boży – przestrzegał, zwracając uwagę na wielkość sakramentu małżeństwa, znaczenie jedności i dozgonnej wierności między jednym mężczyzną i jedną kobietą oraz takich słów jak: przepraszam, proszę i dziękuję.

DEON.PL POLECA

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy została utworzona w 2000 r. z inicjatywy Heleny i Romana Czakowskich. Sapientiae Servientes (w służbie mądrości) – to słowa te umieszczone na sztandarze, które wyrażają jej misję. KPSW to miejsce, gdzie wspólnym wysiłkiem poszukuje się prawdy, wiedzy i umiejętności, czerpiąc z sentencji: „człowiek jest przede wszystkim istotą, która szuka prawdy, usiłuje nią żyć i pogłębiać ją w dialogu, który obejmuje dawne i przyszłe pokolenia” (Centesimus annus, 49).

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. ks. Grzegorz Piątek SCJ

Skoro opublikowano już tyle modlitw, a więź z Bogiem każdego z nas jest czymś intymnym i unikatowym, to czy jest sens wydawania jeszcze jednego modlitewnika? Uznałem, że tak, że będzie on pożyteczną pomocą i inspiracją...

Skomentuj artykuł

Bp Włodarczyk: nurty ideologiczne, chcą podważyć zamysł Boży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.