Bracia Golcowie gośćmi "Ich Areopagu Wiary"

Bracia Golcowie gośćmi "Ich Areopagu Wiary"
Założyciele Golec uOrkiestry podobnie jak bohaterowie wcześniejszych spotkań z tego cyklu - aktorzy, dziennikarze, politycy i sportowcy - dzielić się będą świadectwami własnego życia dotyczącymi wiary. (fot. Silar / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)
KAI / slo

W ramach zainicjowanego 2 lata temu projektu "Ich Areopag Wiary" w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie odbędzie się 14 maja spotkanie ze słynnymi muzykującymi bliźniakami z Milówki: Łukaszem i Pawłem Golec.

Założyciele Golec uOrkiestry podobnie jak bohaterowie wcześniejszych spotkań z tego cyklu - aktorzy, dziennikarze, politycy i sportowcy - dzielić się będą świadectwami własnego życia dotyczącymi wiary.

"Ich Areopag Wiary" - to wspólne przedsięwzięcie Wyższego Seminarium Duchownegp Archidiecezji Krakowskiej, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Fundacji Świętej Jadwigi dla UPJP2.

Każde spotkanie ma charakter "wywiadu rzeki" przeprowadzonego przez studenta świeckiego i kleryka. Składa się z trzech części: w pierwszej części pytania zadaje prowadzący spotkanie, w drugiej podawane są pytania od internautów, a w trzeciej przewidziane jest zadawanie pytań przez słuchaczy. Internauci mogą przysłać swoje pytania, w tygodniu poprzedzającym spotkanie, na adres e-mail ichareopagwiary@gmail.com.

Pojęcie "Areopag" to bezpośrednie nawiązanie do wydarzenia opisanego w Dziejach Apostolskich. Święty Paweł, podczas pobytu w Atenach, został zaprowadzony przez filozofów epikurejskich i stoickich na wzgórze, usytuowane na południe od agory (rynku), zwane wzgórzem Aresa (Areopag). Apostoł podejmując problem, postawiony przez filozofów: jaką to nową naukę głosisz, wystąpił z mową poświęconą przepowiadaniu o prawdziwym Bogu, przeciwstawiając Go koncepcjom pogańskim. "W związku z tym, przez Areopag będziemy rozumieli tą przestrzeń naszego życia, w której głosimy Dobrą Nowinę o Jezusie" - podkreślają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 14 maja o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie.

Dotychczas odbyło się już spotkanie z aktorką Katarzyną Łaniewską, dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem, prawnikiem prof. Andrzejem Zollem, politykiem Markiem Jurkiem i dziennikarzem sportowym Przemysławem Babiarzem.

Bracia Golcowie gośćmi

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bracia Golcowie gośćmi "Ich Areopagu Wiary"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.